نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اهمیت انجمن خیرین مسکن‌ساز فارغ از حیث ساخت‌ و‌ ساز در این است که روحیه همکاری و تعاون را در بین مردم افزایش داده است.

به گزارش شیوا بیان، جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هیئت رئیسه انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل شامگاه امروز در محل ساختمان مرکزی بنیاد مسکن استان اردبیل برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در این جلسه با اشاره به اقدامات خوب انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل در راستای تامین سرپناه برای افراد نیازمند اظهار داشت: با توجه به اینکه انجمن خیرین مسکن‌ساز برای اولین‌بار در کشور در استان اردبیل تشکیل و آغاز به فعالیت کرده، خوشبختانه پیشرفت‌ها و اقدامات خوبی در خصوص محرومیت زدایی و حمایت از دهک‌های پایین جامعه داشته که بر این اساس عملکرد انجمن خیرین در استان اردبیل مثبت ارزیابی می‌شود.

وی دغدغه انجمن خیرین مسکن‌ساز را در راستای کمک‌رسانی به مردم بسیار ارزشمند تلقی کرد و گفت: بسیاری از نواقصات کار انجمن خیرین مسکن‌ساز در استان اردبیل به دلیل سابقه فعالیت بالای آن که از سال ۸۳ است برطرف شده اما در بیشتر استان‌ها که از سال ۹۰ به بعد آغاز فعالیت کرده‌اند نواقصاتی وجود دارد که قطعا با افزایش سابقه مشکلات آنان نیز برطرف خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت انجمن خیرین مسکن‌ساز در کشور را مهم تلقی کرد و گفت: اهمیت این انجمن فارغ از جهت ساخت‌و‌ساز مسکن، در این  است که روحیه همکاری و تعاون را در بین مردم افزایش داده و این امر نشان می‌دهد که مردم کشورمان نسبت به مشکلات یکدیگر بی تفاوت نیستند.

روحانی‌نژاد بیان کرد: انجمن خیرین مسکن‌ساز از آغاز فعالیت تاکنون اقدامات گسترده‌ای را در سطح کشور در قالب مسکن مهر، مسکن محرومین و طرح اقدام ملی مسکن و نظایر آن انجام داده و تاکنون بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی توسط این انجمن در کشور احداث شده، اما در مقابل نیازی که امروز برای مسکن وجود دارد این رقم بسیار ناچیز است.

وی افزود: مصمم هستیم که انجمن خیرین مسکن‌ساز را تقویت و حفظ کنیم و بر این اساس در سفرهای استانی خواستار تشکیل جلسه با اعضای این انجمن هستیم تا در جریان کارهای انجام شده و همچنین مشکلات موجود قرار بگیریم تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع مشکلات انجام شود. البته مشکلات نباید در روند حرکتی انجمن خلل وارد کند؛ چرا که مشکلات این انجمن‌ در بدو تشکیل بسیار بیشتر از امروز بوده اما با تلاش مستمر و همکاری خیرین بسیاری از مشکلات رفع شده است.

این مسئول با گلایه از عملکرد شهرداری‌ها در مورد دریافت عوارض بالا در ساخت‌ و‌ سازها تصریح کرد: متاسفانه شهرداری‌ها به جای اینکه درآمدها و منابع نهفته شهری را بیدار کنند، در جهت تامین هزینه‌های خود بر روی اخذ مالیات از ساخت‌و‌سازها متمرکز شده‌‌اند و بخش عمده درآمدشان از همین محل تامین می‌شود. باید این موضوع مدنظر مدیریت شهری باشد که ساخت مسکن در جهت حفظ آبرو و تامین امنیت خانواده انجام می‌شود و نباید سختگیری‌ها و هزینه‌های سنگین در صدور پروانه اخذ شود، چرا که این کار مانعی در برابر مردم برای تامین سرپناه می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر ضرورت توجه انجمن خیرین مسکن‌ساز به ظرفیت بالای رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: توسعه مشارکت خیرین در امر مسکن‌سازی بدون همکاری تنگاتنگ با رسانه‌ها میسر نخواهد شد. فرهنگسازی مشارکت در ایجاد سرپناه برای افراد نیازمند مستلزم تولید محتواهای مناسب و انتشار مکرر آن در رسانه‌ها می‌باشد تا اثرگذاری لازم را برای جذب افراد علاقمند به کارهای خیر داشته باشد.

روحانی‌نژاد به ظرفیت بالای مساجد در خصوص حمایت از محرومان اشاره کرد و گفت: با مشارکت مساجد می‌توان اقدامات موثری در راستای توسعه احداث مسکن در استان انجام داد که از آن جمله می‌توان به محول کردن اقساط تعدادی از مسکن نیازمندان به مساجد اشاره کرد. 

انتهای پیام/ع

  پرینت
شناسه خبر : 4432 | تاریخ انتشار : 15 آذر 1400 - 23:43 | 177 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : تسنیم