اردبیل- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از انعقاد بیش از 100 قرارداد واگذاری زمین با سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، محمد اهلی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۰۳ قرارداد واگذاری زمین با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از افزایش قابل قبولی برخوردار بوده است.

وی این میزان واگذاری ها را در حدود ۳۵ هکتار زمین صنعتی برشمرد و افزود: از ابتدای تاسیس شرکت شهرک های صنعتی تاکنون، بیش از ۱۳۵۰ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه گذاران منعقد شده است که در این بین، شهرک صنعتی اردبیل(۲) با بیش از ۶۰۰ قرارداد، بیشترین سهم را در واگذاری ها به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزایش میل به سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی را در راستای حمایت ها و مشوق های جدیدی دانست که در جهت ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و حمایت از تولید انجام شده است.

وی از جمله مشوقات اعطایی به متقاضیان را واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط، تخفیف ۵۰ درصدی در حق بهره برداری زمین در مناطق محروم و ارائه بسته های حمایتی به واحدهای تولیدی برشمرد.

اهلی افزود: شرط استفاده از مشوق ۵۰ درصدی در مناطق محروم، به پایان رساندن طرح صنعتی در زمان مقرر است که با توجه به بزرگی و نوع طرح، فرجه زمان مشخصی در اختیار متقاضیان قرار داده می شود و در صورتی که طرف های قرارداد، واحد صنعتی خود را در زمان مقرر به پایان رسانیده و موفق به کسب پایان کار ساختمان و پروانه بهره برداری شوند، اقساط باقیمانده واحد صنعتی تا سقف ۵۰ درصد مشمول بخشودگی می شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، شهرک های صنعتی کوثر و گرمی و نواحی صنعتی شکرآب، روح کندی، نیر و رضی را مشمول این دستورالعمل برشمرد و ابراز امیدواری کرد این مشوقات باعث افزایش سرمایه گذاری در این مناطق محروم استان گردد.

  پرینت
شناسه خبر : 1833 | تاریخ انتشار : 12 آذر 1399 - 14:47 | 330 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :