اردبیل- مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی اهالی ۲۲ روستای واقع در سه بخش مرکزی ،شاهرود و بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

به گزارش شیوا بیان، سردار اسماعیلی عنوان کرد: با تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی اهالی ۲۲ روستای واقع در سه بخش مرکزی ،شاهرود و بخش خورش‌رستم این شهرستان از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

او در بازدید از پروژه‌های گازرسانی به روستاهای شهرستان خلخال افزود: شهرستان خلخال دارای ۱۴۲ روستا است که تا کنون ۸۲ روستای شهرستان خلخال با ضریب نفوذ ۸۵ درصدی از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند و با تکمیل پروژه های گازرسانی به ۲۲ روستای این شهرستان تا سال آینده ضریب نفوذ گاز طبیعی در این شهرستان در بخش روستایی به ۹۷ درصد خواهد رسید.

وی شرایط جغرافیایی منطقه را به منظور تکمیل و اتمام پروژه های گازرسانی بواسطه صعب العبور بودن مسیرهای عبور لوله های گاز بسیار دشوار توصیف نمود و اذعان کرد: کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه خلخال موجب افزایش هزینه‌های اجرای طرح‌های گازرسانی و کندی اجرای این طرح‌ها شده بطوری ‌که هزینه تمام شده برای گازرسانی به ۶ روستای خلخال با اجرای طرح گازرسانی به ۳۰ روستای شمال استان اردبیل برابری می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل افزود: تاکنون بیش از ۳۱ هزار مشترک گاز شامل خانوار شهری و روستایی این منطقه شامل ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۵ درصد جمعیت روستایی و همچنین ۱۱۳ واحد صنعتی بزرگ و کوچک این شهرستان از نعمت گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 2129 | تاریخ انتشار : 03 دی 1399 - 15:52 | 29 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :