مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از بنا شدن اهداف ۴ گانه و اصول ۷ گانه صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر بر محور بشردوستی خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، عزت اله ضربی ظهر ۱۸ اردیبهشت در دیدار با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز اردبیل به مناسبت آغاز هفته هلال احمر با اعلام این خبر افزود: جمعیت هلال احمر متعلق به مردم، داوطلبان و اعضای آن است. 

وی با بیان اینکه کارمندان جمعیت هلال احمر در حقیقت واسطه بین اعضای این جمعیت و مردم هستند ادامه داد: ما بر خود می بالیم که در چنین نهادی خدمت می کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در آستانه ۱۰۰ سالگی خود قرار دارد، افزود: این جمعیت یک قرن در راستای آلام بشری و به صورت عام المنفعه به مردم خدمات متعددی ارائه کرده است.

ضربی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف به انسان ها کمک می کند و به همین دلیل نهاد مقدسی است، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف فعالیت می کند به همین دلیل نیازمند یاری و مشارکت بیشتر صدا و سیما هستیم تا فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، امدادی، پزشکی و نیکوکارانه این جمعیت را به مردم نشان دهیم.

این مسئول اضافه کرد: نقش صدا و سیما در بحران ها کمتر از نقش جمعیت هلال احمر نیست زیرا در بحران ها با نشان دادن حرکات مثبت و وسعت حادثه جلوی شایعات را می گیرد و به آرامش روانی مردم کمک می کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: جمعیت هلال احمر جزو ارگان های غیردولتی و مردم نهاد است که خدمات متعددی ارائه می کند.

حجت الاسلام سیدعلی فاطمی نیا اضافه کرد: مردم فقط در زمان حوادث جمعیت هلال احمر را می بینند اما این جمعیت در حوزه های فرهنگی، دینی، اجتماعی، دارویی و حج عمره هم فعالیت می کند که باید این خدمات را به مردم نشان داد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان اردبیل هم با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به صورت بین المللی و در حوزه امداد و نجات فعالیت می کند، تصریح کرد: این جمعیت وظایف مختلف و متنوعی داشته و در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نقش موثری ایفا کرده است.

علی ملااحمدی با بیان اینکه جامعه فکر می کند جمعیت هلال احمر فقط در حوزه امداد و نجات فعالیت می کند، اظهار کرد: این سازمان مردم نهاد در حوزه های اجتماعی و فرهنگی هم ماموریت هایی دارد و کارهای خوبی انجام می دهد.

  پرینت
شناسه خبر : 2976 | تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1400 - 15:17 | 13 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :