رئیس انجمن دیابت ایران شعبه اردبیل از افتتاح و بهره‌برداری اولین سالن ورزشی و کلینیک دیابت در اردبیل خبر داد.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، منوچهر ایران‌پرور ظهر یکشنبه در نشست خبری ویژه روز جهانی دیابت در جمع خبرنگاران اردبیل افزود: این سالن روز پنجشنبه ۲۴ آبان ماه با حضور مسئولان استانی و بیماران دیابتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی برلزوم اطلاع رسانی همگانی در زمینه خطرات بیماری دیابت در بین شهروندان استان اردبیل تاکید کرد و با اشاره به نامگذاری هفته ملی دیابت طی روزهای ۱۹ لغایت ۲۵ آبان ماه یادآور شد: امسال نیز به منظور آگاهی عمومی درباره بیماری دیابت و تاکید بر اهمیت اصلاح شیوه زندگی، در این هفته برنامه های مختلفی به اجرا گذاشته می شود.

رئیس انجمن دیابت ایران شعبه اردبیل عنوان کرد: شعار امسال روز جهانی دیابت، «دیابت و خانواده» نامگذاری شده است و هدف آن عبارت از بالا بردن آگاهی مردم از علایم دیابت مثل پرنوشی، پر ادراری کاهش وزن، خستگی و تاری دید می باشد.

وی با اشاره به راه های مبارزه با این بیماری تصریح کرد: جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت با اجرای رژیم غذای سالم و ورزش منظم و حداقل پنج روز در هفته؛ می‌توان از ابتلا به این بیماری مهلک جلوگیری کرد.

ایران پرور اضافه کرد: در این راستا جهت آگاه سازی شهروندان اردبیل از برنامه های روز جهانی دیابت برنامه پیاده روی دور دریاچه شورابیل طی روز جمعه مورخ ۲۵ آبان از ساعت ۱۰الی ۱۲ با حضور پرشور مردم برگزار می شود.

انتهای خبر/

 

  پرینت
شناسه خبر : 457 | تاریخ انتشار : 20 آبان 1397 - 16:33 | 291 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :