این جمله در واقع یک حقیقت است،حقیقتی که در مورد مقصود بایرامی، مقصود اسطوره فقید و محبوب فوتبال اردبیل گفته می شود  سید امین موسوی

یاداشت_شیوابیان_ سید امین موسوی

به روزی نزدیک می شویم که بیست و شش سال قبل ، مقصود فوتبال اردبیل مقصود بایرامی، اسطوره فقید فوتبال اردبیل را برای همیشه از دست دادیم و در حسرت دوباره تماشای فوتبال ناب و تکنیکی اش ماندیم. مقصود بایرامی فارغ از فوتبال ناب و مثال زدنی اش، دارای صفات بارز اخلاقی و خصوصیات منحصربفردی بود. وی در میان فوتبالی ها و عموم مردم اردبیل به خصوصیات اخلاقی اش شهره بود و از وی در کنار فوتبال جذابش ، شخصیتی کاریزماتیک و با ارزش ساخته بود.

جمله معروف او به تنهایی یک تیم بود در واقع یک حقیقت است ،حقیقتی که در مورد مقصود بایرامی، مقصود اسطوره فقید و محبوب فوتبال اردبیل گفته می شود. در تمام تیم هایی که مقصود فوتبال اردبیل در آن بازی می کرد به تنهایی رهبری یک تیم را برعهده داشت . وی وزن و ستون اصلی هر تیمی محسوب میشد و بر دل حریفان لرزه به راه می انداخت. او به تنهایی یک تیم بود

مقصود فوتبال اردبیل ، افتخارات زیادی را کسب کرد. از قهرمانی در جام فلق، حضور در تیم منتخب آذربایجان شرقی و مسابقات لیگ قدس و حتی دعوت به تیم ملی فوتبال ایران در زمان مرحوم دهداری و افتخارات دیگر را می توان نام برد .او در سال۱۳۶۶ در جریان مسابقات فوتبال جام فجر در شیراز به عنوان چهره استثنایی فوتبال اردبیل معرفی شد و از آنجا به تیم بنیاد شهید تهران رفت و در جریان مسابقات فوتبال جام فلق به عنوان کاپیتان تیم اردبیل بازی نموده‌است.

مقصود بایرامی در زمان عمر فوتبالی خودش ، در میادین و مسابقات مختلفی حضور داشت و بازی های درخشانی را از خود برجای گذاشت. از او بعنوان یکی از بهترین و ماندگارترین بازیکنان فوتبال اردبیل یاد می شود .

سرانجام مقصود فوتبال اردبیل را در ۲۴ آذر ۱۳۷۴ بر اثر بیماری از دست دادیم و یادش همیشه در قلب ها خواهد ماند .

 یادبود و همایش های بزرگداشت برای مقصود فوتبال اردبیل هرچند در مقاطعی بصورت سالیانه نبوده اما قطعا برگزاری چنین مراسم و نکوداشت هایی در جهت معرفی چنین بزرگمردان ورزش استان به نسل کنونی و جوان که شناختی کمتری دارند امری مهم و ضروری است که امیدواریم بصورت سالیانه برگزار و اجرا شود.

  پرینت
شناسه خبر : 6680 | تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 14:06 | 88 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :