استاندار اردبیل از آرتاویل تایر بازدید کرد

به گزارش شیوابیان،سیدحامد عاملی صبح امروز در جریان بازدید از فاز جدید کارخانه آرتاویل‌تایر اردبیل(شرکت لاستیک رازی) اظهار کرد: با راه‌اندازی فاز جدید کارخانه لاستیک‌سازی آرتاویل‌تایر، بیش از ۳۰ درصد لاستیک وسایط نقلیه سبک و سنگین کشور در اردبیل تولید می‌شود و کارخانه بزرگ آرتاویل‌تایر توان ملی و افتخار کشور و استان اردبیل است که باید مورد حمایت جدی استان و کشور قرار گیرد.

وی با بیان این‌که حمایت از تولید یکی از اهداف اصلی دولت سیزدهم است، افزود: بهترین و باکیفیت‌ترین نوع لاستیک وسایط نقلیه با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های مدرن دنیا به‌ویژه دستگاه تست لاستیک و ایکس‌ری، در استان اردبیل تولید می‌شود و این امر دارای اهمیت و ارزش اقتصادی فراوان بوده و موجب اطمینان و اعتماد حوزه حمل‌ونقل به این مجموعه شده است.

راه‌اندازی خط تولید جدید آرتاویل‌تایر با توان مهندسان داخلی

استاندار اردبیل ادامه داد: کلیه دستگاه‌های این مجموعه در دوران تحریم وارد استان اردبیل شده و به‌دلیل شیوع ویروس کرونا حضور نصابان کشورهای خارجی در استان میسر نشده، ولی گروه رازی با استفاده از توانمندی‌ مهندسان داخلی خود این خط تولید را راه‌اندازی کردند که باعث افتخار است.

عاملی بیان کرد: با حمایت‌های صورت‌گرفته هم‌اکنون انواع لاستیک‌های تمام سیمی رادیال سنگین و نیمه‌سنگین در این مجموعه تولید می‌شود و سبک بودن، مقرون به صرفه بودن و داشتن توان مقاومت ۲۰۰ هزار کیلومتر از مزایای لاستیک‌های تولیدی این کارخانه است.

اشتغال‌زایی ۱۵۰۰ نفری کارخانه آرتاویل‌تایر اردبیل

وی تصریح کرد: با توجه به اشتغال بیش از ۱۵۰۰ نفر در این مجموعه، صداوسیمای مرکز اردبیل و رسانه‌های دیگر استان جهت اطلاع‌رسانی و معرفی این محصول که نعمت بزرگی برای استانمان است، گام بردارند و باید با تمام توان از این افتخار ملی حمایت کرد.

استاندار اردبیل گفت: برای حمایت از تولید با اتکا به ظرفیت داخلی و توانمندی‌های جوانان بومی تلاش می‌کنیم تا برای توسعه، خودکفایی و تأمین این کالای استراتژیک در کشور نقش قابل توجهی داشته باشیم.

گفتنی است؛ در این بازدید مشکلات کارخانه آرتاویل‌تایر از قبیل تسهیلات بانکی، ترانزیت کالا، تعریض جاده ارتباطی، بهای برق مصرفی و مجوز صادرات محصولات بررسی شد.

  پرینت
شناسه خبر : 5010 | تاریخ انتشار : 08 دی 1400 - 10:14 | 291 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :