در راستای حمایت قضایی از سرمایه گذاری، دادستان عمومی و انقلاب مر کز اردبیل در بازدید از کارخانه گلدستون (آرتاویل تایر اردبیل) از پیگیری ویژه مشکلات کارخانه و بررسی قیمت محصولات کارخانه و اختلاف چشمگیر آن با بازار آزاد خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مر کز استان به همراه مسئولین دستگاه های متولی امر اقتصادی و نهادهای ناظر از کارخانه لاستیک گلدستون (آرتا ویل تایر) بازدید کرد.

در این بازدید که بیش از دو ساعت به طول انجامید، طباطبایی ضمن بازدید از خط تولید و انبار‌های این مجموعه، در نشست فوق العاده رفع موانع تولید در محل کارخانه، به بررسی راهکار‌های رفع مشکلات این واحد بزرگ تولیدی در استان پرداخت.

وی در این نشست با اشاره به تفاوت فاحش قیمت تمام شده لاستیک تولید شده در کارخانه لاستیک گلدستون با بازار آزاد، گفت: رصد‌های اطلاعاتی و میدانی انجام شده، بیانگر نقش دلالان و باند‌های دلالی در بازار سیاه لاستیک است که شناسایی و برخورد با این افراد و گروه‌های احتمالی در دستور کار ویژه قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان افزود: با دستور مستقیم مدعی العموم تمامی نهاد‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی مکلف به پیگیری و شناسایی عاملان گرانی در بازار لاستیک و تشکیل پرونده در این خصوص هستند.

طباطبایی با بیان اینکه همت مسئولان و مدیران مجموعه لاستیک گلدستون در حفظ ظرفیت تولید کارخانه به مانند گذشته با وجود تمامی مشکلات موجود قابل تقدیر است، گفت: جای تاسف است که به دلیل مشکل در شبکه نظارتی و واقعی نبودن سیستم قیمت گذاری، تعدادی از افراد سودجو در بازار دلالی، برخی از محصولات این کارخانه را با قیمت مصوب از کارخانه تحویل گرفته و با قیمت های چند برابر برابر قیمت مصوب، به دست مصرف کننده می‌رسانند.

وی اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی باید زمینه‌ای را فراهم گردد که ضمن حفظ حقوق مصرف کنندگان، عواید و سود حاصل از تولید به کارگران زحمتکش و مجموعه‌های تولیدی نیز برگردد.

طباطبایی با اشاره به این مطلب که تولیدات این کارخانه متناسب با نیاز بازار در حال عرضه است، خاطرنشان کرد: قیمت فروش لاستیک‌های این مجموعه در واحد تولیدی با نرخ مصوب است. لذا همه دست اندرکاران دخیل در امر توزیع و دستگاه های ناظر بایستی همه تلاش های خود را بکار گیرند تا لاستیک با همان قیمت مصوب به دست مصرف کنندگان برسد.

دادستان عمومی و انقلاب مر کز استان اردبیل با اشاره به اینکه مشکلات این واحد تولیدی در راستای تامین مواد اولیه و تامین ارز نیاز به پیگیری جدی دارد، گفت: لازم است که دولت نیز مشوق‌های حمایتی از واحد‌های تولیدی بزرگ استان را در اولویت قرار دهد تا از بروز خسارت‌های مالی به این مجموعه‌ها در شرایط اقتصادی کنونی جلوگیری شود.

وی اعلام کرد: با قید فوریت و به طور ویژه پرونده این واحد تولیدی در دادستانی و ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل و با همکاری ارگان‌های متولی پیگیری‌های لازم جهت رفع موانع تولید آن صورت می‌گیرد.

  پرینت
شناسه خبر : 2021 | تاریخ انتشار : 25 آذر 1399 - 19:52 | 99 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :