به گزارش شیوابیان، هاشم علایی ظهر یکشنبه در کمیته فنی اداره کل استاندارد استان اردبیل با اشاره به بازرسی از تعداد ۲۰۹ دستگاه از تجهیزات شهربازی توسط شرکت‌های بازرسی فنی اظهار کرد: این تجهیزات مورد بازرسی قرار گرفته است که نسبت به برنامه عملیاتی سالانه ابلاغی از سوی سازمان، ۱۱۳ درصد رشد عملکرد داشته است.

وی به اهمیت استفاده هم استانی‌ها از تجهیزات شهربازی و زمین بازی استاندارد تاکید کرد و گفت: تمامی تجهیزات مستقر در شهربازی‌های استان در طول سال و براساس برنامه زمان‌بندی شده، توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه این بازرسی‌ها برای حفظ سلامت مردم و افزایش ضریب ایمنی انجام شده است، افزود: مجوزهای بهره‌برداری صادر شده برای تجهیزات شهر بازی از سوی شرکت‌های بازرسی فنی تائید صلاحیت شده سازمان، یک ساله بوده که باید در بازه زمانی ۳ ماهه نیز مورد تائید قرار گیرند، در غیر این صورت مجوز یک ساله تجهیزات از درجه اعتبار ساقط خواهد بود.

علایی با تاکید بر اجباری بودن اجرای استاندارد تجهیزات شهربازی و زمین بازی بیان کرد: با هدف اجرای مصوبه شورای استاندارد استان در طول سال برای بهره‌برداری تجهیزات شهبربازی توسط مالکان و جلوگیری از فعالیت تجهیزات توسط شهرداران، استانداردسازی تجهیزات شهربازی فاقد مجوز لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه علی‌رغم اعلام ضرورت اخذ گواهی ایمنی به شهرداری‌ها، اکثر تجهیزات مستقر در زمین‌های بازی استان فاقد مجوز بهره برداری است، گفت: انتظار می‌رود جهت جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی و به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان، شهرداری‌های استان از فعالیت زمین‌های بازی فاقد مجوز بهره برداری، اکیداً جلوگیری به عمل آورند.