اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون تعداد 1هزار و 294 ترازوی سبک مورد استفاده در داد و ستد عمومی طی 9 ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش شیوا بیان, هاشم علایی با بیان اینکه هدف از بازرسی و آزمون وسایل سنجش اطمینان از صحت عملکرد آنها و جلوگیری از کم ‌فروشی ناشی از دقیق نبودن عملکرد وسایل توزین است، گفت: در راستای اجرایی کردن اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری بخشی از خدمات دولت به بخش خصوصی در ۹ ماهه سال‌جاری یش از ۱۲۹۴ سیله توزین و سنجش واحدهای صنفی استان بازرسی و صحت عملکرد آنها بررسی شده است.

علایی افزود: پلمپ گذاری وسایل سنجش و توزین سبک مانند سال های گذشته در استان انجام می شود که  در همین مدت تعداد ۱۵۵ مورد پلمپ گذاری انجام شده است. 

مدیرکل استاندارد استان گفت: پلمپ گذاری در سه حیطه برای ترازوهای تولید داخل دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد و ترازوهای وارداتی در مبادی ورودی گمرکات و نیز ترازوهای مورد استفاده در اصناف که در آزمون دوره ای، صحت عملکرد آن ها، تایید شده است و دارای برچسب صحت عملکرد می باشند انجام می شود.

وی هدف از پلمپ گذاری را شناسایی و علامت گذاری ترازوها، از ترازوهای غیر قانونی با یک شناسه ملی ۱۰ رقمی عنوان کرد.

مدیرکل استاندارد از شهروندان درخواست کرد: هنگام خرید برای حفظ حقوق و اطمینان از صحت عملکرد وسیله سنجش، به وجود برچسب صحت عملکرد استاندارد که توسط آزمایشگاه های همکار بر روی ترازوها نصب می شوند، توجه داشته باشند.         

  پرینت
شناسه خبر : 2573 | تاریخ انتشار : 09 بهمن 1399 - 16:46 | 164 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :