امام جمعه اردبیل گفت : بالا رفتن قیمت محصولات پتروشیمی موجب تعطیلی کارخانجات استان شده و من شخصا از آقای رئیس جمهور می خواهم قبل از سفر به استان، مشکل کارخانجات اردبیل را حل کنند.

 

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه افتتاح خط تولید انبوه جت جنگنده های ایرانی را یک حرکت علمی فوق العاده برشمرد و اظهار داشت: این حرکت نباید ساده انگاشته شود. ایران 10 سال بود که روی قطعات حساس هواپیمای جنگی کار می کرد. این تلاش امسال به نتیجه رسید و یک هواپیمای جنگی تمام ایرانی اختراع و به تولید انبوه رسید.
حضرت آیت الله عاملی افزود: در منطقه، فقط ایران است که توانسته به این تکنولوژی بسیار حساس دست پیدا کند و سایه دسترسی به آن مثل کابوس بر سر دشمنان ما سنگینی می کند. خدمت علمی جمهوری اسلامی به کشور عزیز ما ایران در مدت 40 سال از هزاران سال قبل بالاتر است و حرکت علمی فوق بخشی از موفقیت های علمی جمهوری اسلامی در طول 40 سال است.
وی با اشاره به حضور خود در پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر و صحبت با جمعی از فرماندهان نیروی هوایی در خصوص این جنگنده اظهار داشت: این اقدام، حقا شاهکار و معجزه علمی متخصصین ایرانی است و از علل اصلی موفقیت ایران در تکنولوژی نظامی، نظارت و پیگیری و فرماندهی مقام معظم رهبری است ایشان به طور ویژه بر پروژه های علمی وزارت دفاع و نیروهای مسلح نظارت و پیگیری دارند.
وی افزود: قدرت ایران اسلامی فقط تجهیزات نیست بلکه ایمان و اعتقاد و روحیه شهادت طلبی، سلاح اصلی ماست. چند سال پیش یک خلبان ایرانی در آسمان سوریه در درگیری با هواپیماهای آمریکایی وقتی مهماتش تمام می شود تصمیم می گیرد خود هواپیما را به هواپیمای آمریکایی بزند و لذا دوباره به میدان بر می گردد و خلبانان آمریکایی که یقین داشتند مهمات این خلبان تمام شده با بازگشت او به وحشت می افتند و تمام هواپیماهای جنگی آنها در برابر این خلبان شجاع به فرار می افتند.
وی ادامه داد: قایق های جنگی کوچک ما در خلیج فارس بار ها بی مهابا به طرف ناو عظیم الجثه آمریکایی حرکت کرده اند و آنها مفتضحانه فرار را بر قرار ترجیح داده اند و بارها پنتاگون بعد از این حوادث گفته ایران کار غیرحرفه ای انجام داده است.
دشمنان ما این ها را می بینند و از غصه دق مرگ می شوند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تحریم های اخیر گفت: ترامپ چندین ماه غرید که برای ایران در 13 آبان تحریم درست می کنم اما این تحریم مثل مشک سوراخ درآمد با 8 سوراخ بزرگ! تازه دیروز به افغانستان هم اجازه داد هم نفت و هم گاز از ایران بخرد.
وی افزود: در سویس پنیری درست می کنند که سوراخ های فراوان دارد. یک تحلیل گر بین المللی دیروز گفت تحریم های ترامپ مثل پنیر سویسی از آب در آمد.! علت این استثناء هم این بود که دید مستثنی ها به حرف او گوش نخواهند داد و او خراب خواهد شد و لذا خواست برای خود حیثیت درست کند اما از طرف دیگر با این همه استثناء، دنیا فهمید که آمریکا از مرتبه رهبر جهانی، افول کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: یکی از ایرانی های خارج نشین خائن که به خوبی فهمیده تحریم نمی تواند حرکت نظام را متوقف کند به آمریکا پیشنهاد داد که چاره فقط یک حمله نظامی فراگیر است.
وی افزود: آمریکا یک ظاهری دارد و یک باطنی. در ظاهر هیاهو می کند؛ باطنش همان است که رئیس جمهور گفت که در سفر نیویورک رهبران 4 کشور بزرگ برای مذارکه با رئیس جمهور آمریکا واسطه شدند.
وی اظهار داشت: کاری هم که آنها می کنند کار جدیدی نیست، جنگ روانی است در حالیکه ایران قابلیت عظیم ایستادگی دارد. ایران قابلیت عظیمی دارد و با هیاهوی ترامپ زمین نمی خورد.
حضرت آیت الله عاملی در خاتمه اظهار داشت: بالا رفتن محصولات پتروشیمی مخصوصا مواد بطری های پلاستیکی باعث تعدیل نیروی چندین کارخانه استان شده و احتمالا موجب تعطیلی آنها شود. ما از دولت محترم می خواهیم برای ملت توضیح دهد پتروشیمی ها که خوراکشان از خود کشور است و صادرت آنها نیز تحت نظارت دولت می باشد با چه دلیلی قیمت آن را چندین برابر کرده اند؟
وی افزود: آیا اینکه صادرات خوبی برای آنها با بالارفتن دلار فراهم شده مجوز می شود که صنایع داخلی را فشل نمایند؟ ما از نمایندگان میخواهیم در این خصوص حتما دخالت نمایند. متاسفانه پتروشیمی ها نه دلار محصولات صادراتی را به طور کامل به کشور می آورند و نه قیمت رسمی را رعایت می کنند. دولت و مجلس نیز ساکتند یعنی یا از آنها می ترسند یا اینکه …
وی گفت: من از آقای رئیس جمهور می خواهم قبل از سفر به استان، حتما این مشکل کارخانجات ما را حل کنند سپس به استان تشریف بیاورند.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 418 | تاریخ انتشار : 18 آبان 1397 - 22:47 | 187 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :