با حضور مدير حقوقي و امور قراردادها و مشاور امور مجلس سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران، مشكلات چند واحد توليدي استان اردبيل مورد بررسي و رسيدگي قرار گرفت.

به گزارش شیوابیان، در این نشست که با حضور نماینده استانداری اردبیل و جمعی از مدیران استانی و واحدهای تولیدی در محل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل برگزار شد، مشکلات حقوقی چند واحد تولیدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر استفاده از تمامی ظرفیت های ممکن برای حل مشکلات آنان تاکید شد.

در این نشست، فرهاد اصل ایرانی فام مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر حل مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: رویکرد و هدف اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راستای حمایت از کارآفرینان و فعالیت های تولیدی و صنعتی است و این سازمان از سرمایه گذاری های مشروع با هدف ایجاد تولید و اشتغال حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر شناسایی و اصلاح قوانین و مقررات بازدارنده تولید و سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی، اظهار داشت: وضع قوانین حمایتی در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و تحقق تولید ملی و اشتغال پایدار در دستور‌کار این سازمان قرار گرفته و گام‌های موثری نیز در این جهت برداشته شده است.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه استفاده از تمامی ظرفیت‌های ممکن برای حل مشکلات سرمایه‌گذاران امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است، افزود: سازمان صنایع کوچک با استفاده از تمامی امکانات و ارائه بسته های حمایتی مختلف تلاش می کند تا محیط مناسبی را در شهرک‌های صنعتی برای فعالان اقتصادی فراهم کند که البته با توجه به اختیارات قانونی، ممکن است حل مشکلات برخی از واحدهای تولیدی نیازمند طرح و بررسی در بسترهای استانی و ملی باشد.

وی با بیان اینکه این سازمان به شدت با سفته بازان و دلالان برخورد قانونی خواهد کرد، تصریح کرد: برای جلوگیری از هرگونه رانت و سفته بازی در شهر‌ک‌های صنعتی، قراردادهای راکد پیوسته مورد پایش و بررسی این سازمان قرار گرفته و با طرح این قراردادها در جلسات هیات حل اختلاف و داوری، قراردادهایی که امکان اجرایی نداشته باشند پس از طی مراحل قانونی، فسخ و خلع ید شده و در اختیار سرمایه‌گذاران واقعی قرار داده خواهد شد.

در این نشست، علی میثاقی مشاور امور مجلس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: با تعامل بین سازمان‌ها و ارگان‌ها تلاش می کنیم تا مشکلات واحدهای تولیدی به نحو مطلوبی برطرف شود.

میثاقی هدف از برگزاری این جلسات را بررسی و حل مشکلات سرمایه گذاران برشمرد و افزود: برخی از واحدهای تولیدی در مسیر فعالیت خود با موانعی مواجه هستند که مسائل پیوسته مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای مناسب برای باز کردن گره‌های احتمالی ارائه می‌شود.

وی به نقش مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای حمایت از تولید و اشتغال خبر داد و افزود: این سازمان همسو با اهداف دولت خدمتگزار و در راستای خط‌مشی وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌کند تا با فراهم کردن شرایط مناسب، فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور را تسهیل و مهیا کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در این نشست مشترک گفت: یکی از اولویت ها و برنامه های مهم و جدی این شرکت کمک به رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای تولیدی است که تلاش می کنیم با حمایت مدیران استانی و ملی، به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

محمد اهلی افزود: در این جلسات مشکلات سرمایه گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در راستای رونق بخشی به واحدهای تولیدی و به منظور حل مشکلات و تامین نیازهای سرمایه‌گذاران، تصمیمات مناسبی در جهت افزایش تولید و اشتغال اتخاذ می شود.

وی شهرک‌های صنعتی را اصلی‌ترین ابزار توسعه و اولین محل ورود سرمایه گذاران در استان برشمرد و افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان یک سازمان توسعه ای، نقش محوری و اساسی در توسعه صنعت استان دارد که این موضوع نشان از لزوم توجه هرچه بیشتر به توسعه و تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی دارد.

شایان ذکر است در این نشست، مدیرکل منابع طبیعی استان، مدیر امور اراضی استان و نماینده استانداری اردبیل در حوزه سرمایه گذاری نیز حضور داشتند.

  پرینت
شناسه خبر : 9784 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1401 - 19:53 | 36 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :