مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در روز ملی سینما از عقد تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد. به گزارش شیوا بیان اردبیل، سید ناصر اسحاقی با اشاره به تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری گفت: حدود یک […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در روز ملی سینما از عقد تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، سید ناصر اسحاقی با اشاره به تفاهم نامه با سازمان امور سینمائی و سمعی و بصری گفت: حدود یک و نیم میلیارد تومان در سال 99 برای برنامه ها و فعالیت های سینمائی و سمعی و بصری استان اختصاص یافته است که این مبلغ در طول سال با اجرای برنامه ها و انجام تعهداتی که از طرف استان متقبل شده ایم پرداخت می گردد.

وی افزود: از مهمترین بخشهای این تفاهم نامه اختصاص 230 میلیون تومان برای حمایت از 20 فیلم کوتاه و اختصاص 100 میلیون تومان برای حمایت از تولید دو فیلم مستند و همچنین در حمایت از احداث پردیس سینمای امید شهر خلخال مبلغ 700 میلیون تومان و کمک به تبدیل مجتمع فرهنگی به سالن سینما مبلغ 100 میلیون تومان اختصاص یافته است.

سید ناصر اسحاقی تصریح کرد: در راستای بازسازی سینماهای قدیمی استان نیز، مبلغ 70 میلیون تومان برای ارتقاء سیستم نمایش سینما قدس اردبیل اختصاص یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: کمک به برگزاری هفته فیلم و عکس، اکران فیلم، برگزاری جشنواره ها و برنامه های سینمائی از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیلدر سال 99 می باشد.

وی افزود: برگزاری کارگاههای آموزشی استاد محور و کمک به اکران فیلم در شهرهای فاقد سینما و اکران فیلم های هنر و تجربه نیز از بندهای دیگر این تفاهم نامه است همچنین کمک به نمایندگی انجمن سینمای جوان پارس آباد مبلغ 20 میلیون تومان و برای بروزرسانی تجهیزات فیلمسازی دفتر انجمن سینمای جوان مشگین شهر مبلغ 50 میلیون تومان اختصاص یافته است  که در روزهای آتی این اقدامات مهم انجام خواهد شد.

  پرینت
شناسه خبر : 912 | تاریخ انتشار : 23 شهریور 1399 - 9:06 | 32 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :