سرپرست امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: انتخابات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان اردبیل با نماد وساربیل طی امروز، در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار خواهد شد.

به گزارش شیوا بیان، طاهر پورعلی عنوان کرد: هم استانی هایی که روش مدیریت سهام عدالت خود را غیر مستقیم انتخاب کرده اند ، برای برخورداری از سود و امتیازات آتی شرکت سرمایه گذاری استانی، روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه راس ساعت ۱۰ صبح، با مراجعه به سامانه دیما در انتخابات مجمع عمومی فوق العاده شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استان، برای انتخاب اعضای هیات مدیره که به صورت الکترونیکی خواهد بود شرکت کنند. 

 وی با اشاره به اینکه تعداد مشمولان سهام عدالت در استان اردبیل بالغ بر ۹۸۱ هزار نفر است گفت: از این تعداد ۴۷۰ هزار نفر مدیریت و مالکیت مستقیم و مابقی (۵۱۱ هزار نفر) روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند و این افراد در صورت ثبت نام در سامانه سجام واجد شرایط حضور در این رویداد اقتصادی بزرگ خواهند بود. 

پورعلی بیان کرد : ارزش سهام عدالت استان اردبیل ۶ هزارو ۳۲۰ میلیارد تومان است و رای دهندگان در صورت دقت در این انتخابات ، می توانند نقش بسزایی در توسعه همه جانبه استان داشته باشند ، به طوریکه  از محل سودآوری این شرکت ها دارایی های جدید ایجاد و در پروژه های توسعه ای استان سرمایه گذاری می شود.

سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: هم اکنون بیش از ۶۲ درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در استان سجامی شده اند و ۶۶ نفر برای کاندیداتوری انتخابات هیات‌مدیره ثبت نام کرده اند. 

پور علی ادامه داد : بر اساس قانون تجارت، حد نصاب تشکیل جلسات مجمع عمومی عادی با حضور و شرکت ۵۱ درصد سهام داران قابل قبول است.

 وی بیان کرد: چنانچه در این نوبت تعداد شرکت کنندگان به حد نصاب نرسد، انتخابات به دور بعدی موکول خواهد شد که آخرین فرصت خواهد بود و اعضای هیات مدیره با هر میزانی از آزای ماخوزه انتخاب خواهند شد.

  پرینت
شناسه خبر : 2981 | تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 8:53 | 248 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :