شیوا بیان- به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج دانش آموزی، برنامه های مختلفی با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان مشگین شهر استان اردبیل برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، سرهنگ محمد پورمند در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج دانش آموزی برگزار شد، عنوان کرد: شعار محوری هفته بسیج دانش آموزی در سال جاری، دانش آموز انقلابی، مقاومت و استکبار ستیزی نام گذاری شده است و برنامه های متنوع و متعددی برای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته شده که با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: برخی برنامه های این هفته مانند سیزده آبان روز مبارزه با استکبار جهانی را در راستای افشای توطئه‌های استکبار جهانی علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی برگزار خواهیم کرد و اعلام خواهیم کرد اگر مشکلاتی هم داشته باشیم، در مقابل مستکبرین جهانی سر خم نخواهیم نکرد.

فرمانده سپاه ناحیه مشگین شهر با اشاره به برگزاری مراسم سیزده آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار ابراز کرد: مراسم سیزده آبان که مقارن است با میلاد با سعادت پیامبر اعظم حضرت محمد (ص)، بر خلاف سال‌های گذشته  به خاطر شرایط حاکم بر شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت رژه خودرویی و با حضور محدود دانش آموزان در میادین شهر برگزار خواهد شد و البته اساس برگزاری مراسم در این روز هماهنگی کامل با ستاد مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود.

وی در ادامه اذعان کرد: ملت ایران به واسطه مشکلات اقتصادی پیش آمده به هیچ عنوان از اصول خود دست نخواهند کشید و این مورد بسیار مهم را شهدا با خون خود تضمین کرده اند.

رضا نوریزاده مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مشگین شهر در ادامه این نشست خبری بیان کرد: امسال برای گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی برنامه متنوعی با همکاری سپاه پاسداران در نظر گرفته ایم و مبنای برنامه‌ها، آشنایی دانش آموزان مشگین شهر با فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: واقعیت این است که نه دست پولادین دموکرات های آمریکا با پوشش دستکش مخملی میتواند فریب دهد و نه شمشیر از رو‌ بسته جمهوری خواهان این کشور می‌تواند ماهیت استکبار جهانی را برای ما عوض کند و ما به هیچ عنوان فریب سیاست های موذیانه را نخواهیم خورد چون ما مسلح به فرهنگ ایثار و شهادت بسیجی هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین شهر گفت: این نکته را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد و هر سال در هفته بسیج دانش آموزی بر آن تاکید خواهیم کرد که ماهیت استکبار جهانی تغییر نکرده و ما نسبت به این موضوع آگاه هستیم.

نوریزاده اذعان کرد: دشمنان با ماهیت جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند و ما وظیفه داریم دانش آموزان را جهت مقابله با توطئه‌های جبهه استکبار آگاه و آن‌ها را بیشتر با فرهنگ شهدایی نظیر شهید حسین فهمیده آشنا نماییم.

خبرنگار: محمد غیور

  پرینت
شناسه خبر : 1400 | تاریخ انتشار : 08 آبان 1399 - 9:18 | 120 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :