مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری کاربینی میدانی به صورت عملیاتی (دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه به دانش آموزان) در طرح ملی دادرس با حضور دانش آموزان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، عزت اله ضربی صبح امروز با اعلام این خبر افزود: طرح آموزش عملی امداد و کمک های اولیه با هدف آموزش مباحث امدادی، تربیت و آگاه سازی دانش آموزان و خانواده های آنان در حوزه امداد و نجات برگزار شد.
وی با بیان اینکه آموزش، عینی سازی و ارائه اطلاعات از طریق بصری و کسب تجربه در فضای شبیه سازی شده در فراگیری بیشتر و یادآوری برای ماندگاری بیشتر، بسیار موثر و مهم است، اضافه کرد: کاربینی میدانی برنامه ملی دادرس در قالب چهارمین دوره طرح ماه نشان و بامشارکت سازمان جوانان و امدادونجات اجرا می شود.
این مسئول اظهار کرد: این برنامه های آموزشی شامل ارزیابی مصدوم، احیای قلبی و ریوی، پانسمان، بانداژ، حمل مصدوم و اطفای حریق به صورت عملی برای کل حاضرین با حضور مربیان برگزار شد.
ضربی با بیان اینکه این برنامه با حضور دانش آموزان ۳۳ مدرسه به صورت استانی در شعب جمعیت برگزار شد، ادامه داد: بازدید از واحد آنست و امکانات تیم واکنش سریع و انجام عملیات راپل توسط تیم وا‌کنش سریع استان از دیگر برنامه های این کاربینی بود.
یادآور می شود این برنامه با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان و شهرستان برگزار شد.

خبرنگار: معصومه عزیزی

  پرینت
شناسه خبر : 9512 | تاریخ انتشار : 24 شهریور 1401 - 12:42 | 77 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :