رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در شبانه‌روز گذشته، ۳۳ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

به گزارش شیوابیان، شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که با احتساب این تعداد، بیماران بستری در مراکز درمانی استان به ۱۸۱ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون ۸۱ بیمار مبتلا به کرونا نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر قرار دارند و در ۲۴ساعت گذشته خوشبختانه ۲۴ بیمار کرونایی با بهبود نسبی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۴۸ بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند و متاسفانه در شبانه روز گذشته شاهد فوت یک نفر از این بیماران بودیم.

حبیب زاده به تزریق یک‌میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۵۸ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ۸۶۸ هزار و ۲۶۷ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۶۶۴ هزار و ۸۸۴ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

وی اذعان داشت:تاکنون ۶ هزار و ۷۰۷ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که از هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.

وی گفت: هم‌اکنون شهرستان مشگین‌شهر و پارس‌آباد در وضعیت نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های خلخال، بیله‌سوار و اصلاندوز در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های اردبیل، سرعین، کوثر، نمین، گرمی و نیر در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

  پرینت
شناسه خبر : 3813 | تاریخ انتشار : 23 آبان 1400 - 11:18 | 28 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :