اردبیل- رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 36 نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا و 4 مورد فوتی در استان خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، شهرام حبیب‌زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته ۳۶ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

وی از ترخیص ۲۵ نفر با بهبودی نسبی خبر داد و گفت: هم اکنون شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرهای پارس آباد، خلخال، بیله سوار، نیر، گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه شهرهای زرد به ثبات وضعیت کرونا اعتماد نکنند، اذعان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۳۲ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و مردم باید به این نکته توجه کنند که کرونا هنوز مهار نشده و کوچکترین سهل انگاری در این خصوص می تواند بازگشت به وضعیت قرمز را رقم بزند.

حبیب زاده ادامه داد: در حال حاضر ۶۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته  ۴ مورد فوتی از مراکز درمانی استان گزارش شده است.

وی در تشریح آمار مبتلایان به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته به تفکیک شهرستان‌ها عنوان کرد: از ۳۶ مورد بستری ناشی از ابتلا به کرونا در استان، ۲۷ نفر از اردبیل، یک نفر پارس آباد، یک نفر مشگین شهر، ۴ نفر گرمی و ۳ نفر از خلخال گزارش شده است.

  پرینت
شناسه خبر : 2349 | تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 19:49 | 26 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :