به گزارش شیوا بیان، رامین معبودی در نشست با حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه شهرستان بیله سوار عنوان کرد: جمعیت هلال احمر در هر جا سخنی برای گفتن داشته به سبب حضور مردم است.

وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر به لطف ائمه جماعات بوده است، اضافه کرد: در کرونا نزدیک ۱۳ هزار بسته حمایتی و معیشتی جمع آوری و توزیع شده است و همه این ها با کمک مردم بوده و هلال احمر هزینه ای از اعتباراتش نکرده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: در طرح نذر سلامت به ۱۱۳ هیات و مساجد خدمات دادیم و در این طرح ۴۹ هزار نفر از خدمات این جمعیت بهره مند شدند.

در این نشست حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز با اشاره به قدردانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از عوامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: کارکنان جمعیت هلال احمر با ادارات دیگر فرق دارد و این ها باید به صورت ۲۴ ساعته و در همه حال آماده ارائه خدمت باشند.

فاطمی نیا با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل تیم منسجمی برای ارائه خدمات به مردم دارد، ادامه داد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در جنگ با کرونا خوب عمل کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه تا ۱۲ فروردین فوت شدگان کرونایی بدون غسل و کفن دفن می‌شدند، اظهار کرد: ابتدا ۵ خانم و ۴ آقای طلبه برای غسل و کفن متوفیان اعلام آمادگی کردند و این افراد بعدا ۱۷ نفر شدند که کار غسل و کفن اموات را انجام می دادند.

وی اضافه کرد: خدمتگزاری در جمعیت هلال احمر افتخار است که افراد بدون دریافت هیچ هزینه ای خدمت می کنند.