معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از بهسازی و مرمت و تعمیر ۳۳ دهنه پل و ابنیه فنی در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان درسال جاری خبرداد.

به گزارش شیوابیان، آیدین هاشمی ۳۰ آبان در بازدید از راه ارتباطی اردبیل – مغان با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۱۴ دهنه پل و ابنیه در راه‌های اصلی و فرعی و ۱۹ دهنه نیز در راه‌های روستایی استان بوده است.

وی لایروبی ۸۹۶ دهنه پل و۳۲ هزار و۹۳۳ متر مکعب از زهکشی و دراواسیون پل‌های بزرگ را از دیگر اقدامات راهداران در ایام دانست.

هاشمی با اشاره اصلاح و بازسازی بیش هفت هزار و ۴۰۰ کیلومتر از کانال‌های طرفین راه‌های ارتباطی استان، خاطرنشان کرد: همچنین در هفت ماه سال جاری ۲۶۰ هزار متر مربع از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان علاوه بر رفع چاله، لکه‌گیری شده است.

به گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل ۱۲ هزار متر مکعب ریزش برداری، اجرای ۴۳ هزار متر مربع قشر رگلاژی، ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ مترمکعب شن ریزی، ۷۰ هزار متر درزگیری و ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ متر مکعب خاکبرداری با هدف اصلاح پیچ ها را از دیگر اقدامات اداره کل راهداری استان در این مدت عنوان کرد..

وی با اشاره به اینکه هموار سازی و تسطیح راه‌های روستایی را از اولویت های این اداره کل به شمار می رود، ادامه داد: برای راحتی و تسهیل رفت و آمد روستاییان ۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه های شنی استان تسطیح و بهسازی شده است.

هاشمی حفاظت و نگهداری از چهار هزار و ۶۰۰ متر تونل در راه های ارتباطی استان اردبیل را یادآور شد و گفت: در هفت ماه امسال ۱۲۲ کیلومتر از راه های ارتباطی استان روکش آسفالت شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و زمستان و یخبندان و برف گیر بودن اردبیل برای جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی در رفت و آمد مردم و مسافران در راه های ارتباطی استان تمامی تمهیدات لازم برای گذر از این فصل اندیشیده شده است.

 

انتهای پیام

  پرینت
شناسه خبر : 9976 | تاریخ انتشار : 30 آبان 1401 - 19:27 | 11 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :