حجت الاسلام سید ابراهیم میرعباسزاده در جهت پیشبرد اهداف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل و افزایش مشارکت مسئولین استانی در مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر با اکبر بهنامجو استاندار اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، حجت الاسلام سید ابراهیم میرعباسزاده در جهت پیشبرد اهداف ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل و افزایش مشارکت مسئولین استانی در مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر با اکبر بهنامجو استاندار اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

اکبر بهنامجو در این دیدار رصد فعالیت مسئولین را که به عنوان نماد جمهوری اسلامی می باشند، امر مهمی دانست و در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات دولتی تاکید کرد.

وی همبستگی را به عنوان اصلی ترین معروف یادآور شد و گفت: نوع رفتار کلیه مدیران باید اصلاح شود و این امر هم از سوی خود ادارات و هم از سوی مشارکت عمومی باید مورد توجه قرار گیرد که استانداری در این خصوص گام اول را خواهد برداشت.

استاندار اردبیل لزوم رعایت اخلاق حسنه از سوی مدیران را امری مهم تلقی کرد و گفت: مدیران ادارات باید اخلاقی در شان یک مدیر جمهوری اسلامی را داشته باشند و خصوصا با زیردستان خود با اخلاق مناسب اما دقیق و منضبط برخورد کنند.

بهنامجو بر ایجاد جایگاه ویژه برای امر به معروف و نهی از منکر در شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد و گفت: می توان با بهره گیری از نیروهای توانمند در حوزه فضای مجازی، ایده ها و راهکارهای نوینی برای احیا و بسترسازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ایجاد کرد.

وی خواستار تاسیس کانال امر به معروف و نهی از منکر از سوی ستاد مربوطه شد و افزود: با ایجاد این کانال و عضویت مدیران استانی در آن می توان این فرهنگ غنی و مثبت را در ادارات استان احیا کرد و اثرات مثبت آن را در ادارات بود.

استاندار اردبیل همچنین حمایت استانداری اردبیل از بسترسازی امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی را اعلام کرد و گفت: در صورتیکه پمپاز محتوایی مناسب در کانال ها و گروه های پر مخاطب انجام شود از این اقدام حمایت های لازم را خواهیم داشت.

حجت الاسلام سید ابراهیم میرعباسزاده ضمن قدردانی از حمایت استاندار اردبیل از احیای امر به معروف و نهی از منکر در بین مدیران و کارکنان ادارات، عنوان کرد: حوزه امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع و پرمحتوا است لذا در این راستا ستاد امر به معروف نیازمند مشارکت عمومی، خصوصا همکاری مدیران برای آغاز یک عملیات فرهنگی گسترده در استان است.

وی بروز انواع ناهنجاری های اجتماعی را ناشی از فراموشی و بی تفاوتی برخی از مردم نسبت به امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: مدیران استانی می توانند به عنوان الگو آغازگر این عمل مهم باشند چرا که توجه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر از خصوصیات بارز یک مدیر انقلابی در جمهوری اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل نهادینه کردن امر به معروف و نهر از منکر را عاملی مهمی در پیشگیری از تخلفات اداری و حفظ حقوق بیت المال دانست و گفت: در این خصوص فضای مجازی مناسب ترین بستر برای بیان فواید امر به معروف در جامعه است که نیازمند مشارکت و همکاری عموم مردم، خصوصا متخصصان این حوزه و مدیران استانی و همچنین فعالین عرصه آموزش و پرورش است.

  پرینت
شناسه خبر : 2870 | تاریخ انتشار : 25 فروردین 1400 - 10:48 | 51 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :