مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف ۷۰ اصله الوار قاچاق جنگلی توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این استان خبر داد.

به گزارش شیوابیان، محمود قلی‌زاده ۱۸ دی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: الوارهای جنگلی توسط قاچاقچیان از طریق استان‌های همجوار وارد استان شده و در انباری در شهر اردبیل نگهداری می‌شد که با هوشیاری و اقدام به موقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان و با اخذ دستور قضایی کشف و محموله قاچاق به اداره کل منتقل شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: در این ارتباط یک متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی استان معرفی شد.

وی اضافه کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاه های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

به گفته قلی زاده، حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده و انتظار می‌رودمردم در این زمینه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

وی همچنین از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت ‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

  پرینت
شناسه خبر : 10685 | تاریخ انتشار : 18 دی 1401 - 20:28 | 41 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :