بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال 1401، یک هزار و 400 میلیارد تومان است که این اعتبار در صورت تصویب نسبت به بودجه سال 1400 البته با لحاظ متمم، از 48 درصد رشد برخوردار است.

به گزارش شیوابیان، اهم اقدامات انجام شده در دور پنجم شورای اسلامی شهر اردبیل: اهم صدور مجوز سامانه پسماند با پاکزی – ۳۵ مورد انتشار آگهی فراخوان عمومی برای جذب سرمایه گذار – تعیین تکلیف املاک بلاتکلیف در دانش آباد و زمین جهاد کشاورزی و قطعات تفکیکی بنیاد مسکن – صدور مجوز اجرای آئین نامه های پیشنهادی در رابطه با تابلوهای شهری – مشارکت در هزینه احداث مجموعه گردشگری در شورابیل و ایجاد جایگاه سوخت در بزرگراه مقدس اردبیلی و احداث پروژه های تجاری متعدد – بهسازی و تکمیل پارک ها – آغاز همسطح سازی آرامستان ها- بهسازی و لایروبی رودخانه بالیخلوچای – مشارکت در مقابله با شیوع بیماری کرونا – صدور مجوز برای انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم در خصوص ۴ تقاطع غیرهمسطح

 بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال ۱۴۰۱، یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که این اعتبار در صورت تصویب نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ البته با لحاظ متمم، از ۴۸ درصد رشد برخوردار است.
 درآمدهای عمومی شامل عوارض های عمومی و اختصاصی، ۵۲۴ میلیارد پیشنهاد شده از سوی شهرداری، که ۱۴ درصد افزایش دارد.
 در رابطه با واگذاری ها نیز ۸۷۶ میلیارد تومان از سوی شهرداری در این لایحه پیشنهاد شده که رشد ۱۰۵ درصدی را در آن شاهد هستیم. ۷۰۰ میلیارد تومان از محل مایملک و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از محل سرمایه گذاری می باشد.
 در راستای تقویت بنیه و استقلال مالی شهرداری، هیچگونه وام و استقراض در بودجه سال ۱۴۰۱ پیش بینی نشده است.
 مصارف بودجه پیشنهادی در ۲ بخش هزینه خواهد شد: در بخش جاری ۵۴۷ میلیارد تومان پیش بینی شده که ۳۹ درصد کل بودجه را شامل می شود و از رشد ۴۴ درصدی نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ برخوردار است. در بخش عمرانی نیز ۸۵۳ میلیارد تومان پیش بینی شده که ۶۱ درصد کل بودجه پیشنهادی را شامل می شود.
 توسعه فضای سبز در لایحه پیشنهادی مدنظر بوده که با احداث ۴۵ هکتار فضای سبز در سال ۱۴۰۱ امید می رود که سرانه فضای سبز برای هر شهروند به ۸ متر برسد. برای اجرای این میزان فضای سبز ۱۰۵ میلیارد تومان پیش بینی شده که از رشد ۲۹ درصدی برخوردار است.
تکمیل پروژه های نیمه تمام در توسعه زیرساخت ها خصوصا در حوزه عبور و مرور شهری مدنظر قرار دارد. پل قدس، تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی و نیایش و زیرگذر حافظ، زیرسازی مسیر زباله در منطقه طالب قشلاقی از اهم این پروژه ها می باشند.
 در خصوص برنامه های توسعه شهرداری الکترونیک نیز پروژه های نظیر احداث مرکز داده ها و اتاق مانیتورینگ راهنمایی و رانندگی در بودجه پیشنهادی شهرداری گنجانده شده است.
 احداث پاسگاه های راهور در وحدت، نیایش و پل پیرعبدالملک نیز در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ مدنظر می باشد.
 با توجه به اینکه حدود نصف جمعیت استان در شهر اردبیل ساکن هستند اما متاسفانه اعتبارات تخصیصی جوابگوی نصف جمعیت ساکن در شهر هم نیست لذا از استاندار محترم و نمایندگان اردبیل خواستار توجه ویژه در حوزه تامین هزینه های لازم برای توسعه شهر هستیم.

  پرینت
شناسه خبر : 6645 | تاریخ انتشار : 25 بهمن 1400 - 16:20 | 253 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :