بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل در کنار موج برآمده از همراهی آحاد اجتماعی در بهمن 1357، بازار و بازاریان در کنار دیگر اقشار اجتماعی، فصل نوین با هم بودن را برای اعتلای ایران، خلق نمودند و بلا تردید، یکی از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بازار و بازاریان بودند. این مسیر، در طول بیش از چهار دهه گذشته تداوم یافته و امروزه هم بازاریان در کنشگری های اجتماعی، نقشی پر رنگ دارند.

 شیوا بیان– بیانیه جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل: بسم الله الرحمن الرحیم

 

در کنار موج برآمده از همراهی آحاد اجتماعی در بهمن ۱۳۵۷، بازار و بازاریان در کنار دیگر اقشار اجتماعی، فصل نوین با هم بودن را برای اعتلای ایران، خلق نمودند و بلا تردید، یکی از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بازار و بازاریان بودند. این مسیر، در طول بیش از چهار دهه گذشته تداوم یافته و امروزه هم بازاریان در کنشگری های اجتماعی، نقشی پر رنگ دارند.

جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل نیز با چنین رویکردی در همه مقاطع تاریخی، خود را در کنار مردم در شادی ها و تلخ کامی های مردم سهیم دانسته و برای ارتقا و پیشرفت جمهوریت و اسلامیت نظام، از هیچ کوششی دریغ ننموده است. در این راستا و با ? اخذ مجوزهای قانونی از استانداری اردبیل و وزارت کشور، جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل ?  به عنوان یک تشکل صنفی و سیاسی تلاش نموده است با گستره چتر خود، از همه صاحب نظران واندیشمندان، برای مشارکت گسترده و آگاهانه در مسیر پرسنگلاخ انتخابات بهره جوید و بدین سان، ?حائز رتبه برتر در کشور گردد.

تجربه برگزاری انتخابات در کشور و در اردبیل، مسیر بسیار همواری از فرایند انتخاب نامزدهای اصلح را در پیش روی مردم، از قبل اعتماد به لسیت جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل قرار داده است و به مدد حضور معتمدین، بازاریان، فرهیختگان، اساتید و چهره های نافذ و تاثیر گذار، توانسته است به عنوان منبع و مرجعی امین، برای مردم، وثوق و اعتمادی در خور پیدا کند.

اینک و در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و هم زمان شوراهای اسلامی شهر و روستا، جامعه اسلامی اصناف و بازاریان در کنار فرهیختگان ، با فراخوانی عمومی، از همه نامزدهای شهر اردبیل، دعوت نمود تا در فرایند قرار گرفتن در لیست پایانی، با ارسال سوابق و رزومه خود، در این مسیر مشارکت نمایند. بدین منظور با انتخاب اولویت افراد در قرار گرفتن در کمیسبون های شورا، کمیته های تخصصی، کار پالایش افراد را آغاز نمودند و در مرحله اول، یک چهارم نامزدها، از دور رقابت خارج گشتند. سپس در مرحله دوم و با ارائه نطق و برنامه در صحن شورای مرکزی جامعه اسلامی اصناف و بازاریان، یک چهارم اعضا در این مرحله حذف شده و سی نفر نامزد پایانی در مرحله سوم و نهایی با پاسخ گویی به سئوالات تخصصی کمیته ها، در مجمع عمومی و در صحن مسجد جامع بازار، خود را  در معرض نگاه اعضا قرار دادند که جلسات مجمع عمومی تداوم دارد.

بین سان اعلام می دارد با توجه به برند شدن نام جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل عده ای از این فرصت استفاده نموده و با عناوینی هم چون، جمعی از اصناف و بازاریان و یا منتخب اصناف و بازاریان و … ارائه لیست دلخواه خود، در صدد سوء استفاده از نام فاخر این مجمع وزین می باشند که ضمن اعلام هشدار به این افراد در تعقیب قضائی مساله، اشعار می دارد هنوز فرایند قرار گرفتن افراد در لیست پایانی در صحن مسجد جامع بازار تداوم دارد و نتایج آن در حضور نامزدها و اصحاب رسانه، رسما اعلام خواهد گردید. ومن الله التوفیق

 

جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل

  پرینت
شناسه خبر : 3170 | تاریخ انتشار : 20 خرداد 1400 - 15:37 | 146 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :