شورای تبیین مواضع  بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل در بیانیه ای با محکومیت محور ظلم و جور جهانی و در رأس آن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن

بسم الله الرحمن الرحیم 

« وَ ما لَکُمْ لا تُقاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیه الظَّالِمِ أَهْلُها وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیراً »{نساء ۷۵}؛ «چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که (به دست ستمگران) تضعیف شده‌اند، پیکار نمی‌کنید همان افراد (ستمدیده‌ای) که می‌گویند : خدایا ! ما را از این شهر که اهل آن، ستمگرند، بیرون ببر و برای ما از طرف خود، سرپرست قرار ده و برای ما از طرف خود، یار و یاوری تعیین فرما!»

شورای تبیین مواضع  بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل در بیانیه ای با محکومیت محور ظلم و جور جهانی و در رأس آن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن اعلام می دارد:

 بار دیگر جهان شاهد تجاوز و کشتار بی رحمانه انسانهای بی گناه توسط رژیم عربستان و نیروهای ائتلاف جنگ در یمن بود. اینبار نیروهای هوایی عربستان، مراسم عزاداری شیعیان یمن را مورد هدف حمله قرار داده و زن و مرد و انسانهای غیرنظامی بسیاری را با فجیع ترین و ظالمانه ترین روش در خون کشیده و بیش از۶۴۰ کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت. این حمله یکی از مرگبارترین حملات عربستان و نیروهای ائتلاف در طول یک سال و نیم گذشته از زمان شروع جنگ در یمن بود که بار دیگر انزجار شدید جامعه ی بین الملل از این کشور را برانگیخت و انتقادات تند و شدیدالحنی از سوی افکار عمومی جهانی بر عربستان وارد شد، بسیج دانشجویی دانشگاه های استان ضمن اعلام همدردی و پیام مقاومت برای مردم مظلوم یمن، انزجار خود را از این سه محور خباثت را اعلام می نماید و تجاوز ظالمانه به خاک یمن را محکوم می کند. واقعیت این است که عربستان سعودی نه تنها بدیهی ترین و ابتدایی ترین حقوق بشری را نادیده می گیرد بلکه حقوق بشردوستانه حاکم بر شرایط جنگ و نزاع را نیز به سادگی و با کمترین اعتنا زیر پا می گذارد. با وجودی که این کشور اعلام داشته که این حمله مرگبار و خونین بر اساس اطلاعات اشتباه ارتش این  کشور صورت پذیرفته اما ظاهر و شواهد امر و میزان تلفاتی بر جای مانده و شدت حمله، متأسفانه حکایت از وجود عمد کامل در این کار می باشد.  این کشور در خصوص اوضاع جنگ خونباری که در یمن براه انداخته مسئول تمامی اتفاقات ناگواری است که از حدود دو سال پیش تا بحال درحال رخ دادن است. تجاوزات گسترده و بی محابا و بدون هر گونه واهمه از افکار عمومی در یمن، براستی قابل اندازه گیری نمی باشد.

بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل ضمن محکوم نمودن مجدد تجاوز رژیم سعودی به همکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی از ملت‌های آزاده جهان می‌خواهد رسالت انسانی خویش در حمایت از حقوق ملت یمن و مقابله با ظالم و متجاوز را به انجام رسانند.همچنین ضمن استقبال از نتیجه گزارش هیأت تحقیق درباره حمله هوایی به مراسم عزاردای در یمن، پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان این واقعه ی هولناک را کمترین کار ممکن می داند که بایستی به فوریت امر صورت پذیرد.

و در آخر این فرمایشی از رهبر مظلومان جهان حضرت امام خامنه ای ( مد‌ظله‌العالی) نوید بخش پیروزی است که می فرمایند : «خداوند متعال در آیات مکرّر قرآن این وعده را داده است که اهل حق، طرف‌داران حق، پیروز نهایی‌اند؛ آیات فراوان قرآن بر این معنا دلالت میکند. ممکن است قربانی بدهند امّا در نهایت شکست نمیخورند؛ آنها پیروز هستند در این صحنه؛ قربانی دارند امّا ناکامی ندارند.»

( آرزوی توفیق الهی برای همه ی رزمندگان اسلام )

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل

  پرینت
شناسه خبر : 6118 | تاریخ انتشار : 07 بهمن 1400 - 20:34 | 45 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :