اردبیل- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ۱۵ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل توزیع شده یا در حال توزیع است که ۱۳ هزار بسته آن قبلا در چند مرحله توزیع شده و توزیع ۲ هزار و ۴۷ بسته هم از امروز شروع شد.

به گزارش شیوا بیان، رامین معبودی صبح ۶ آذر در آغاز توزیع بسته های معیشتی جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: ۱۳ هزار بسته ای که قبلا توزیع شده با مشارکت مردم و خیرین‌تهیه شده بود ولی ۲ هزار و ۴۷ بسته ای که از امروز آغاز می شود با مشارکت جمعیت هلال احمر و از محل کمک های بین المللی تهیه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: توزیع بسته های غذایی ویژه خانواده های آسیب دیده و متاثر از کرونا ویروس با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود و این خانواده ها از قبل شناسایی شده اند.

معبودی با اشاره به اقلام هر بسته تشریح کرد: هر بسته معیشتی شامل برنج ممتاز ۱۰ کیلویی، ۴ بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی، ۲ بطری روغن مایع ۸۱۰ گرمی، یک قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی، یک بسته چای ۵۰۰ گرمی، یک بسته قند ۹۰۰ گرمی و یک بسته عدس ۹۰۰ گرمی است.

این مسئول با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اردبیل در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا ادامه داد: غربالگری مردم در ورودی های شهرهای استان در تعطیلات عید نوروز، برگزاری طرح نذر سلامت(۱و۲) در ماه محرم، طرح آمران سلامت و مشارکت در طرح ناظرین سلامت، مشارکت در راه اندازی نقاهتگاه ها، گندزدایی و ضدعفونی معابر و پاساژها، برگزاری راهپیمایی نمادین برای ایجاد حساسیت و آگاهسازی مردم، تولید محتواهای آموزشی و توزیع آن به خصوص از طریق شبکه های اجتماعی و مواردی از این دست از اقدامات جمعیت هلال احمر استان بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه تهیه و توزیع بسته های معیشتی و کمک های مومنانه هم قبلا در دو مرحله اقدام کرده و امروز مرحله سوم آن اجرا می شود.

  پرینت
شناسه خبر : 1792 | تاریخ انتشار : 06 آذر 1399 - 18:26 | 173 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :