مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: توجه به موارد ایمنی کارگران باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد و غفلت از این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز ، قاسم رحیمی در رزمایش پدافند غیرعامل که با همکاری مشترک سپاه حضرت عباس (ع)، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل پدافند غیرعامل اردبیل برگزار‌شد، اظهار کرد: رزمایش مذکور به منظور محک و افزایش آمادگی در مقابل بحران‌ها و آسیب‌های احتمالی برگزار می‌شود و با توجه به اهمیت قضیه نیازمند تداوم برگزاری چنین برنامه‌هایی هستیم.
وی افزود: در خلال این رزمایش، با برگزاری کارگاه‌های تخصصی امداد و نجات، اطفاء حریق و پدافند غیرعامل کارگران با حداقل آموزش‌های تئوری لازم و مقدماتی در این خصوص آشنا خواهند شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه توجه به موارد ایمنی باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد، گفت: در نظر گرفتن اقدامات ایمنی قبل از احداث کارخانه امری ضروری بوده و در این راستا اقدامات آموزشی نباید صرفا به هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل معطوف شود.
رحیمی یادآور شد: با رعایت موارد پدافند غیرعامل کشور در مقابل آسیب‌های طبیعی، تهدیدات و مواقع بحران از گزند آسیب‌ها مصون مانده و یا خسارت و پیامدهای آن به حداقل ممکن می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه با دستیابی به توان عملیاتی بالا در بحث مدیریت بحران، باید آماده مقابله با هر نوع بحران و آسیب باشیم، تصریح کرد: کارگران و پرنسل واحدهای کارگری سرمایه‌های اصلی مراکز تولیدی به حساب می‌آیند و فراهم آوردن موارد ایمنی برای همگان از اهمیت بالایی برخوردار است.
مسؤول شورای هماهنگی قشر بسیج کارگری استان اردبیل یادآور شد: هدف از رزمایش پدافند غیرعامل محک خوردن در مواقع مواجهه با شرایط بحرانی بوده و با اجرای اینگونه مانورها نقاط قوت و ضعف نمایان شده و در جهت برطرف کردن آن‌ها و کاهش تلفات اقدام خواهد شود.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 347 | تاریخ انتشار : 15 آبان 1397 - 9:54 | 312 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :