مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: تامین مالی طرح‌های بزرگ عمرانی نیازمند تعریف ساز‌و‌کارهای مناسب برای بانک‌ها، موسسات اعتباری، بازارهای بیمه و سرمایه است.

به گزارش شیوابیان، نشست مشترک مدیران دستگاه های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی با کمیسیون هماهنگی بانک ها و شرکت های بیمه که با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل برگزار شد.

یعثوب نژادمحمد مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگاران عنوان کرد: صنعت های بانکداری و بیمه نقش موثری در تامین و هدایت سرمایه ها به سمت تولید، خدمات پشتیبانی آن و کاهش ریسک سرمایه گذاری دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه تکالیف مربوط به امور مالی، پولی، بانکی، بیمه ای، صادرات و واردات در راستای تحقق اهداف و سیاست های اقتصادی دولت بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است در این میان نقش ادارات تابع (امور مالیاتی، گمرک، بورس و اراق بهادار، اموال تملیکی، بیمه ها و بانک ها) در راستای نیل به اهداف وزارت متبوع بسیار مهم است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل هماهنگی، تعامل، هم اندیشی و انتظام بخشی واحد های زیرمجموعه در اجرای برنامه های دولت در جهت حل مشکلات و چالش های پیش روی بانک ها و بیمه ها را عامل رشد و پیشرفت همه جانبه استان قلمداد کرد.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ادامه داد: با ارائه و تعریف ساز و کارهای مناسب برای حوزه های مختلف تامین مالی از جمله بانک ها، موسسات اعتباری، بازارهای بیمه و سرمایه، می توانیم برای طرح های سرمایه گذاری و طرح های  بزرگ عمرانی تامین مالی کنیم که در این میان، استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های مرتبط، در جهت حمایت و کمک به حل مشکلات و تسهیل در اصلاح قوانین موثر واقع خواهد شد.    

  پرینت
شناسه خبر : 5633 | تاریخ انتشار : 24 دی 1400 - 11:46 | 62 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : رشید عبدالحسینی
  • منبع خبر : ایلنا