تکمیل تالار شهر اردبیل بعنوان مطالبه اصحاب فرهنگ و هنر استان، از اولویت های عمرانی استانداری اردبیل است.

به گزارش شیوابیان،استاندار اردبیل گفت : تکمیل تالار شهر اردبیل بعنوان مطالبه اصحاب فرهنگ و هنر استان، از اولویت های عمرانی استانداری اردبیل است.

به گزارش سبلان ما ،استاندار اردبیل در بازدید از پروژه تالار شهر اردبیل با اشاره به ضررورت تکمیل این پروژه اظهار کرد: تکمیل مجموعه فرهنگی و هنری تالار شهر اردبیل بعنوان مطالبه اصحاب فرهنگ و هنر استان، از اولویت های برنامه های عمرانی استانداری است.

وی افزود: تمام تلاشمان بر این است که هر چه زودتر، بزرگترین فضای فرهنگی و هنری استان تکمیل و در اختیار علاقه مندان فرهنگ و هنر استان قرار گیرد.

استاندار اردبیل گفت: خوشبختانه در سفر ریاست محترم جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان اردبیل، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است.

وی  با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده، بصورت بودجه ملی و ماده ۵۶ تسهیلات بانکی می باشد، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از محل ماده ۵۶ برای این پروژه جذب اعتبار شود. به طوری که امیدواریم با اقدامات انجام شده، این پروژه هرچه زودتر به اتمام برسد.

عاملی در خصوص مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ تسهیلات بانکی نیز اظهار کرد: با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص دیدار کردیم تا پیگیر تخصیص این مبلغ شوند.

همچنین استاندار اردبیل دستور پیگیری مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی را نیز به رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داد که این امر نیز محقق شود.

عاملی همچنین دستور نشست پیگیری موانع و مشکلات تکمیل تالار شهر اردبیل را داد که با هماهنگی معاون عمرانی استانداری، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار گردد.

وی بیان کرد: تالار شهر اردبیل، مجموعه عظیم فرهنگی و هنری استان و  آبروی فرهنگی و هنری استان است که با اتمام این پروژه، فرصت و بستری برای فعالین فرهنگی و هنری استان ایجاد خواهد شد.

  پرینت
شناسه خبر : 5779 | تاریخ انتشار : 27 دی 1400 - 18:26 | 258 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :