نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: چهاربانده کردن و تعریض جاده اردبیل – سرچم جزو اولویت‌های استان بوده و در حال حاضر از هر دو سمت اردبیل و زنجان در حال انجام است.

به گزارش شیوا بیان، علی نیکزاد عصر امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: چهاربانده کردن و تعریض جاده اردبیل – سرچم جزو اولویت‌های استان بوده و در حال حاضر از هر دو سمت اردبیل و زنجان با قدرت و سرعت هر چه تمام در حال انجام است.

وی افزود: در نشستی که با وزیر راه و شهرسازی برگزار کردیم، تفویض کامل اختیارات اجرای پروژه جهت تسریع و پیگیری راحت‌تر به اردبیل واگذار شده و دستور تخصیص کامل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه نیز صادر گردیده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از نگهداری این جاده در اختیار زنجان و آذربایجان شرقی بود که نگهداری بخش اعظم و اصلی آن به اردبیل واگذار شد.

تامین اعتبار ۱۴ میلیاردی برای خرید ماشین آلات و نگهداری جاده اردبیل – سرچم

وی بیان داشت: برای خرید ماشین آلات و نگهداری از جاده نیز طبق رایزنی‌ها تامین اعتبار ۱۴ میلیاردی صورت گرفت تا دیگر راهداری مشکلی برای نگهداری این مسیر مهم نداشته باشد.

نیکزاد گفت: با پیگیری‌های انجام شده تعریض و ۴ بانده کردن این مسیر در حال انجام است و قرارگاه خاتم در این موضوع بسیار کمک حال استان اردبیل شد و برای سرعت اتمام پروژه بسیار کمک می‌شود.

وی در ادامه افزود: پس از اتمام عملیات تعریض تنها حدود ۴۰ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر که تونل‌ها در آن‌جا قرار دارند، دو بانده خواهد بود که پیش بینی کرده‌ایم تا با پیمانکار مطرح کشور که در بحث احداث تونل قدرتمند هستند برای این بخش نیز رایزنی شود.

راه آهن اردبیل – میانه خط قرمز اردبیل است/توسعه شمال و جنوب استان را نیز ویژه پیگیری می‌کنیم

علی نیکزاد با اشاره به اولویت تکمیل راه آهن اردبیل – میانه، تصریح کرد: پروژه راه آهن اردبیل جزو خطوط قرمز استان اردبیل محسوب می‌شود و تاکید کرده‌ایم که به هیچ وجه از سرعت پروژه نباید کاسته شود.

وی بیان داشت: نظارت مستمر بر روند احداث و ریل‌گذاری این پروژه اساسی داریم و در شرایطی که طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه محدویت بودجه برای این پروژه وجود ندارد، باید مسئولان دست‌اندرکار نسبت به سرعت کار اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار اسبق اردبیل در ادامه تاکید کرد: اعتقاد و همت ویژه ما بر این موضوع استوار است که در کنار توسعه‌ی محور مرکزی اردبیل، باید شمال و جنوب استان نیز توسعه یابد و در کنار نمایندگان این مناطق خواهیم بود تا توسعه به‌طور متوازن صورت گیرد.

  پرینت
شناسه خبر : 1943 | تاریخ انتشار : 20 آذر 1399 - 23:09 | 209 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :