تاکید بر تسریع روند فسخ و خلع ید اراضی راکد در شهرک های صنعتی در نشست مشترک مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با رئیس کل دادگستری استان اردبیل، راه های همکاری طرفین برای تسریع در روند رسیدگی به قراردادهای راکد در محاکم قضایی مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

به گزارش شیوابیان، در این نشست که در محل دادگستری کل استان اردبیل برگزار شد، محمد اهلی گفت: قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی در جلسات هیات حل اختلاف و داوری مطرح و در صورت لزوم، این قراردادها از طریق مراجع قضایی خلع ید و تعیین تکلیف می شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، هدف از فسخ قراردادهای راکد را تامین زمین مورد نیاز سرمایه گذاران واقعی دانست و تاکید کرد: واگذاری زمین در شهرک های صنعتی به صورت حق بهره برداری است و مالکیت زمین از آن دولت است که این اراضی پس از آماده سازی و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز، حق بهره برداری آن در اختیار سرمایه گذاران برای اجرای طرح های تولیدی و صنعتی قرار داده می شود.
اهلی لزوم تسریع در فسخ و خلع ید اراضی راکد در شهرک های صنعتی را یادآور شد و افزود: تسریع در روند بررسی پرونده های راکد و صدور خلع ید از طریق محاکم قضایی، علاوه بر آزاد سازی این اراضی، سبب تامین زمین مورد نیاز سرمایه گذاران جدید خواهد شد.
در این نشست مشترک، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: حمایت از تولید و اشتغال، همواره مورد تاکید دستگاه قضایی بوده و از سرمایه گذاران واقعی بر اساس شاخص قانون حمایت خواهد شد.
کثیرلو بر روند رسیدگی به پرونده های مطروحه در خصوص فسخ قراردادهای راکد در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کرد و افزود: با تعیین شعبات ویژه و رسیدگی سریع و عادلانه به این نوع پرونده ها، باید روند فسخ و خلع ید قراردادهای راکد را تسریع و اراضی صنعتی آزاد شده را در اختیار تولید کنندگان واقعی و دارای اهلیت قرار داد.
همچنین در این نشست مشترک، فرهاد اصل ایرانی فام مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه اشتغال یک نفر با ارتزاق یک خانواده برابر است، اظهار داشت: حمایت از تولید و اشتغال منجر به کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد و این موضوع مهم در راس برنامه های اجرایی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار دارد.
وی ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با ارائه برنامه های حمایتی مختلف و اعطای مشوق های ویژه به سرمایه گذاران، تلاش می کند تا زمینه حضور آنان را در شهرک های صنعتی مهیا کند.
اصل ایرانی فام اظهار داشت: البته در این بین ممکن است سرمایه گذارانی وجود داشته باشند که اراضی دریافتی را به صورت راکد رها می کنند که فسخ و خلع ید این نوع قراردادها، همواره مورد تاکید این سازمان قرار دارد.
وی با بیان اینکه این سازمان به شدت با سفته بازان و دلالان برخورد قانونی می کند، تصریح کرد: بدین منظور قراردادهای راکد پیوسته مورد پایش و بررسی قرار گرفته و با طرح موضوع در جلسات هیات حل اختلاف و داوری و دعوت از صاحبان قراردادهای راکد و استماع دلایل و مشکلات آن، قراردادهایی که امکان اجرایی ندارند پس از طی مراحل قانونی، فسخ و خلع ید می شوند.
مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: تسریع در روند رسیدگی به پرونده های مطروحه در خصوص فسخ قراردادهای راکد، منجر به آزاد سازی این اراضی و تامین سرمایه گذاران واقعی خواهد شد.

  پرینت
شناسه خبر : 8671 | تاریخ انتشار : 08 خرداد 1401 - 10:10 | 93 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :