به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز،سید حامد عاملی در بیست و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل که در محل سازمان صنعت معدن و تجارت برگزارشد تصریح کرد: بیش از 70 درصد مصوبات جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع استان تحقق یافته است.
وی با تاکید برحمایت از راه اندازی واحد های تولیدی راکد و نیمه فعال و حفظ وضعیت موجود اشتغال در سطح واحد های تولیدی و صنعتی استان را خواستار شد .
عاملی با اشاره به بدهی معوق برخی از واحد های تولیدی به بانک های عامل استان ، تفاهم وتوافق مدیران بانک های استان در ارتباط با باز پرداخت وتقسیط مجدد وامها وتسهیلات دریافتی برخی واحد های تولیدی وصنعتی که معوق شده اند تاکید نمود .
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان افزود : حدود 60 الی 70 درصد از مصوبات جلسات ستاد تسهیل و رونق تولید در سطح استان اردبیل تا کنون محقق شده و تحقق مابقی ، نیازمند همت مسوولین در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی است .
وی حمایت قضایی مسوولین استانی از واحد های تولیدی در راستای پیگیری مصوبات و پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی و صنعتی ، کشاورزی و گردشگری استان که در حال فعالیت هستند تقدیر نمود.
عاملی در ادامه از مدیران عامل بانک¬های استان از جمله بانک سپه ،تجارت ،صادرات و سایر بانک های دولتی و خصوصی که در زمینه رونق تولید و رفع موانع آن تلاش های مضاعفی را انجام داده و موجبات حفظ اشتغال موجود در استان و یا فعال نمودن برخی از واحد های تولیدی نیمه فعال بودند قدردانی کرد .