رئیس اسلامی شورای شهر اردبیل گفت: اعضای شورای شهر اردبیل با لایحه شهرداری مبنی بر ارائه تخفیف خوش حسابی عوارض شهرداری در گرامیداشت هفته دولت و دفاع مقدس تا 20 مهرماه موافقت کردند.

به گزارش شیوا بیان، جواد انصاری در سومین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل در دوره ششم اظهار کرد: روز پزشک را به تلاشگران عرصه سلامت در این ایام کرونایی تبریک گفته و از مجاهدت آنها در دفاع از سلامت و تندرستی شهروندان قدردانی می کنیم.

وی با تبریک هفته دولت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: دولت اسلامی باید آراسته به شاخصه های ارزشی و الهی باشد که قطعا در دولت جدید این برجستگی ها بیش از گذشته نمود پیدا می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل به لایحه شهرداری اردبیل برای صدور مجوز اعطای خوش حسابی برای شهروندان بر پرداخت عوارض گفت: همچون سال های گذشته از ۱۰ شهریورماه تا ۲۰ مهرماه شهرداری به کلیه عوارض خود تا سقف ۳۰ درصد تخفیف خوش حسابی ارائه می کند که در ۲۰ روز اول اعمال تخفیف خوش حسابی تا ۳۰ درصد و ۲۰ روز دوم تا ۲۰ درصد بخشودگی ارائه می کند که نحوه وصول نیز ۵۰ درصد نقد و مابقی در پنج قسط خواهد بود.

انصاری فروش املاک براساس لایحه بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ را یادآور شد و بیان کرد: شهرداری برای افزایش درآمد خود با برگزاری مناقصه بخشی از املاک و مستغلات خود را به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان به فروش می رساند که در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز این مجوز به شهرداری داده شده است.

وی افزود: فروش این املاک با قیمت کارشناسی رسمی دادگستری و براساس ارزش منطقه ای بوده و امیدواریم با اعلام مبلغ پایه و ارائه تخفیف این املاک و مستغلات به فروش رسیده و بخشی از منابع درآمدی شهرداری از این محل تامین شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: براساس برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری در فروش املاک می تواند ۱۰ درصد افزایش یا کاهش را اعمال کند.

وی اظهار کرد: با جابجایی اعتبارات احداث حوضچه شیرآب در محل دفن زباله در اولویت شهرداری قرار گرفت تا با تامین ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار این پروژه تا هفته دفاع مقدس تکمیل و آماده افتتاح شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر اردبیل همچنین با جابجایی اعتبار برای تکمیل پروژه روشنایی پل های منطقه چهار به ویژه گلمغان و ارجستان موافقت کردند تا شهرداری منطقه چهار این پروژه را با تامین اعتبار مورد نیاز انجام دهد.

  پرینت
شناسه خبر : 3442 | تاریخ انتشار : 04 شهریور 1400 - 10:13 | 305 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :