اردبیل- شهردار گیوی از اصلاح برخی میادین شهر در راستای کاهش بار ترافیکی و تسهیل عبور و مرور شهروندان در آینده ای نزدیک خبر داد.

عباس مداحی در گفت و گو با خبرنگار شیوا بیان در خصوص فعالیت های انجام شده و امورات در دست اقدام شهر گیوی عنوان کرد: در راستای ارتقای کیفیت منظر و مبلمان شهری شهرداری گیوی با همکاری و مشارکت اعضای محترم شورای شهر اقدامات مهم و موثری انجام داده است.

او ادامه داد: از جمله اقدامات انجام شده می توان به جوب کشی و جدول گذاری شهرک فرهنگیان، ساماندهی محل دفن زباله و پسماند شهری، تکمیل ساختمان آتش نشانی در منطقه دو شهری، ایجاد شرایط استراحت و تفریح برای گردشگران در پارک ها و احداث سپتیک برای کشتارگاه جدیدالتأسیس شهر اشاره کرد.

شهردار گیوی در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری کرونا در شهر گیوی عنوان کرد: شهرداری از آغازین روزهای شیوع این بیماری با همکاری و همفکری شورای اسلامی شهر اقدام به توزیع بروشورهای توصیه پروتکل های بهداشتی در سطح شهر نمود. 

مداحی افزود: در زمینه ضدعفونی اماکن نیز کلیه مکان های پر تردد و همچنین وسایط نقلیه عمومی اعم از اتوبوس ها و تاکسی ها به صورت مستمر ضدعفونی شده و همچنین در مراکز خرید و اصناف نیز مرتبا عملیات ضدعفونی و گندزدایی انجام شده است.

شهردار گیوی افزود: تا کنون بیش از یکصد هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده در سطح شهر با مشارکت شهروندان تهیه شده و در جهت ضدعفونی اماکن مختلف شهر به مصرف عموم رسیده است.

او ادامه داد: نصب هشدارها و توصیه های بهداشتی در نقاط مختلف شهر به صورت بنر و همچنین جلوگیری از برگزاری مراسمات از جمله اقدامات شهرداری و شورای شهر گیوی در راستای مقابله با این بیماری منحوس بوده است.

شهردار گیوی در خصوص حمایت شهرداری از شهروندان در جهت نوسازی بافت های فرسوده نیز عنوان کرد: شهرداری گیوی حمایت و همکاری خود را از شهروندان در تبدیل بافت های فرسوده به ساخت و سازهای جدید اعلام می کند و در مسائل مختلف از قبیل خاکبرداری و نظایر آن نیز با شهروندان همکاری های لازم را داریم.

مداحی بیان کرد: شهرداری به همراه اعضای محترم شورای شهر با مساعدت و همیاری مردم آبرسانی به آرامستان منطقه یک شهری را انجام داده که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال به اتمام رسید.

او از تجهیز شهرداری به اتوماسیون اداری خبر داد و گفت: در سنوات گذشته سیستم اداری و اتوماسیون شهرداری به صورت سنتی و دستی انجام می شد اما شهرداری گیوی از سالجاری اقدام به نصب برنامه سیستم -های مدرن و به روز در جهت تسهیل امورات مراجعین به شهرداری کرده است.

اصلاح برخی میادین شهر در راستای کاهش بار ترافیکی و تسهیل عبور و مرور شهروندان در آینده ای نزدیک در دستور کار است

شهردار گیوی در خصوص ساماندهی ورودی این شهر از سمت اردبیل نیز اذعان کرد: با توجه به اینکه ورودی شهر از سمت اردبیل سالیان متمادی بلاتکلیف و نابسامان بوده لذا با همکاری شورای شهر و شهرداری در صدد اصلاح طرح موجود هستیم تا هم جلوه مناسبی داشته باشد و همچنین در کاهش بار ترافیکی نیز موثر واقع شود.

مداحی ادامه داد: اصلاح برخی از میادین شهر که در ایجاد ترافیک موثر هستند از دیگر طرح های الویت دار شهرداری است که طراحی آن به اتمام رسیده و پس از مساعد شدن شرایط آب و هوایی عملیات اجرایی این میادین آغاز خواهد شد.

او از انجام اقدامات اولیه در خصوص طرح زنجیرو پیر خبر داد و گفت: اجرای این طرح یکی از مطالبات مهم مردم منطقه است که پس از انجام مکان یابی و بررسی پروژه های اجرایی در داخل این طرح از جمله ایجاد آبشارهای مصنوعی و آلاچیق ها و سایر خدمات تفریحی و رفاهی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مداحی گفت: راه اندازی این مجموعه گردشگری موجب رونق اقتصادی و جذب گردشگر به شهر زیبای گیوی خواهد شد. 

گفتگو: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 2108 | تاریخ انتشار : 02 دی 1399 - 17:03 | 370 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :