شیوا بیان- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: با تسریع در روند ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید، میزان سرمایه گذاری‌ها در استان افزایش خواهد یافت.

به گزارش شیوا بیان، محمد اهلی در جریان بازدید از ناحیه صنعتی گزاز اظهار داشت: حذف بوروکراسی های زائد اداری در تملک زمین های مورد نیاز، زمینه توسعه و ایجاد نواحی صنعتی جدید در استان را تسهیل و فراهم خواهدکرد .

وی ادامه داد: یکی از لازمه های ایجاد ظرفیت لازم برای جذب سرمایه گذار، ایجاد و توسعه شهرک های صنعتی جدید است که بایستی با ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی جدید، زمینه حضور سرمایه گذاران در استان را فراهم کنیم.

اهلی تامین زیرساخت های لازم در شهرک های صنعتی را از اولویت ها و برنامه های اصلی شرکت شهرک های صنعتی در سال جهش تولید برشمرد و افزود: با انجام همه مراحل اداری مربوط به تملک اراضی و تغییر کاربری، ناحیه صنعتی گزاز آماده شروع عملیات اجرایی است که در صورت همکاری اهالی منطقه، به زودی عملیات اجرای آماده سازی آن شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه کلیه اقدامات مربوط به طراحی و آماده کردن تشریفات اداری مربوط به پیمان سپاری به پایان رسیده است، ادامه داد: برای این منظور مبلغ 20 میلیارد ریال توسط بنیاد علوی به این ناحیه صنعتی اختصاص داده شده است و مقرر گردیده تا فرمانداری این شهرستان نیز مبلغ 10 میلیارد ریال اختصاص دهد.

اهلی در ادامه گفت: قرار است واحد صنعتی فروسیلیس توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در ناحیه صنعتی گزاز مستقر شود که در صورت حضور این سرمایه گذار، بخشی از این ناحیه به محل استقرار تولید فروسیلیس اختصاص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران را توسعه صنعتی مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه ‌یافته کشور دانست و افزود: با این اقدام، فرصت‌های شغلی برابر در سطح کشور ایجاد شده و تولید صنعت به شهرستان‌های کوچک و مناطق محروم انتقال خواهد یافت.

ناحیه صنعتی گزاز در جنوب استان اردبیل و در شهرستان خلخال با مساحت 82 هکتار واقع شده است که در فاز نخست، نسبت به احداث 30 هکتار زمین صنعتی موافقت شده است.

 

  پرینت
شناسه خبر : 1130 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1399 - 10:13 | 43 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :