سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: نارضایتی مردم از عدم دسترسی و ارتباط آسان با نمایندگان جهت پیگیری مطالبات خود است و از این رو ضروری است تغییرات آرمانی در مجلس ایجاد کنیم. کلام الله صفری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سایت خبری «شیوا بیان»تصریح کرد: در روزهای اخیر با توجه […]

 

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: نارضایتی مردم از عدم دسترسی و ارتباط آسان با نمایندگان جهت پیگیری مطالبات خود است و از این رو ضروری است تغییرات آرمانی در مجلس ایجاد کنیم.

کلام الله صفری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سایت خبری «شیوا بیان»تصریح کرد: در روزهای اخیر با توجه به نزدیکی انتخابات بحث‌ها و تحلیلهای انتخاباتی متعددی را شاهد هستیم. هرچند برخی از جریانات منفعت طلب میخواهند سرنوشت انتخابات ۹۸ رامنحرف سازند، اما همانطور که؛ برخلاف اعتقاد برخی ها که شعار می‌دانند: ” ایران اسلامی جشن 40 سالگی نخواهد دید” ما با افتخار، جشن چهل سالگی را گرفتیم و انتخابات پرشوری را نیز برگزار خواهیم کرد.

وی گفت: برخی اقدامات خائنانه توسط گروههای خاص با پشتیبانی برخی اندیشه ها تشکیل شده که جو انتخابات را مدیریت می‌کنند و چنانچه نتیجه شورای نگهبان بر مبنای میل آنها باشد مردم را به مشارکت تشویق میکنند و اگر برخلاف میل باطنی و برنامه های آنها باشد مانع مشارکت مردم در انتخابات شده و با شایعه پراکنی انتخابات را زیر سوال ببرند.

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه انتخاب حق طبیعی هر فرد و جامعه است، افزود: کشور ما برگرفته از قران، عترت و ولایت است مجلس باید کارآمد باشد.

مردم از وضعیت موجود مجلس رضایت ندارند

صفری با اشاره به اینکه مردم از مجلس دهم رضایت کامل ندارند، افزود: عملکرد نمایندگان اعم از پیگیری مصوبات، طرح ها، استیضاح‌ها، رای‌های اعتماد به وزرا و پیگیری مطالبات مردم مورد قبول نیست چرا که نتوانسته اند با اطلاع رسانی دقیق مردم را اقناع کنند.

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه ما بدنبال تغییر آرایش مجلس هستیم ادامه داد: این تغییر ناشی از عدم رضایت از وضعیت موجود است و بایستی با حرکت به وضعیت مطلوب با ارایه ایده و فکرها تغییرات آرمانی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: اعضای شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل از آنجایی که در راستای توسعه، برخود تکلیف و وظیفه دانسته، در سه سال گذشته جرقه ی ایجاد شورای هماهنگی احزاب انقلاب را زده و با حضور اکثر دبیران حزب ها و نیروهای ارزشی جلسات متعدد رسمی و غیر رسمی را برگزار کرده است
صفری افزود: در جامعه کنونی دو تفکر راست گرایی و چپ گرایی وجود دارد، ووجود نیروهای انقلابی و ارزشی بدین معنا است که زمینه و بستر برای جذب تمامی نیروهای ارزشی فراهم است و و شاید درگذشته بنا به رفتار ناعادلانه و غلط یک مسئول و یک نیرو سایر نیروها از این جریان و اردوگاه دور شوند از این‌جهت وظیفه اصلی ما ایجاد بستر و بازگرداندن این نیروهاست.با تمام افراد صلح کرده‌ایم و آنها نیز با چشم‌ پوشی از باورهای غلط گذشته به یک وحدت واحد رسیدیم.

وی گفت: برای داشتن یک انتخابات مطلوب، ایده ال و هدفدار بسترسازی کردیم و این جریان را نه تنها در مرکز استان بلکه در سایر شهرستانها و مراکز نیز مدیریت میکنیم.

صفری تصریح کرد: شورای هماهنگی کاملا مستقل فعالیت میکند ولی در مسائل ملی از جمله انتخاب ریاست جمهوری قطعا از شورای مرکزی تبعیت خواهد کرد.

جمنا نقطه وحدت شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی است
صفری تصریح کرد: شاید بگویند بین جمنا و شورای هماهنگی اختلاف وجود دارد اما جمنا همان جبهه‌ی مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است که در کنار آن دیگر احزاب را داریم .جمنا نقطه وحدت شورای هماهنگی است. جمنا و شورای هماهنگی هر دو باهم لیست واحد خواهیم داد.

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل همچنین با بیان اینکه لیست نهایی توسط داوران شورای هماهنگی که بیش از ۸۵ نفر هستند اعلام خواهد شد، افزود: کاندیداهایی که اعلام امادگی کردند با تبیین برنامه و دیدگاه خود امتیاز گرفته که ۶ نفر آنها انتخاب و در نهایت ۳ نفر معرفی خواهد شد.

صفری ادامه داد: تاریخ اعلام لیست ۳ نفره همزمان با شروع تبلیغات خواهد بود.
براین باوریم؛ هر کسی اعم از اصولگرایان یا اصلاح طلبان در طول مدیریت و مسئولیت سیاسی، اجتماعی و اداری خود، مرتکب خلافی شده باشند، باید نظر شورای نگهبان را بپذیرند و این واقعیت نیست که بگوییم بیشتر اصلاح‌طلبان بررسی می‌شوند.

وی گفت: هدف از ایجاد جریانی بنام ‌جمنا یا شورای هماهنگی این است که مطالبات و خواسته های استان توسط مرجعی از نمایندگان، استاندار، فرماندار یا شهردار و… پیگیری شود و چون عموم مردم دسترسی آسان به نمایندگان یا مسئولان ندارند باعث دلسردی در مشارکت در انتخابات نشود.

آماده مناظره هستیم

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: هزاران رسانه در خصوص انتخابات، تورم،گرانی، رانت ،اختلاس ، دریافت حق الزحمه های میلیاردی و … مطالبی را به افکار عمومی القا می‌کنند تا مردم نقش کمرنگی در انتخابات داشته باشند ولی چنانچه مردم بخوبی و به آسانی با نمایندگان ارتباطات داشته باشند موجب کاهش بدبینی مردم نسبت به آینده و حضور پرشور در انتخابات خواهد شد‌

وی گفت: بهترین زمان محک عملکرد نمایندگان مردم در ۲ اسفند ماه است و این خود مردم است که نشان می‌دهند راضی هستند یانه  و ما طبق برنامه‌ حمایتی که طراحی و پیش بینی کردیم، باتمام قدرت و قوا در خدمت ۷ کاندیدای استان خواهیم بود و هر برنامه ای که در مرکز شهر برگزار شود در شهرستانها نیز انجام خواهد شد.

سخنگوی شورای هماهنگی احزاب انقلاب اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: وجود رقیب برای ما بسیار مهم است اما رقابت سازنده باعث پویایی خواهد شد. رقابتی مورد قبول است که برای شهر و کشور مثمر ثمر شده و هزینه ای را تحمیل نکند. در این راستا حاضریم با بازار یا شورای هماهنگی اصلاحات به مناطره نشسته و عملکردها را تحلیل کنیم.

  پرینت
شناسه خبر : 675 | تاریخ انتشار : 17 آذر 1398 - 16:17 | 573 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :