شهردار اردبیل گفت: تفکرات فرد محور مانع توسعه شهر شده و شهرداری اردبیل از باب وظیفه اجتماعی خود، از هرگونه فعالیت فرهنگی و هنری استقبال خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، حمید لطف‌اللهیان در نشست مشترک با هیأت مؤسس کمپین «همه باهم سینما» در دفتر شهرداری، اظهار کرد: همه نهادهای شهری علاوه بر رسالت اصلی خود یک مسئولیت اجتماعی نیز دارند و باید این وظیفه را به نحو مطلوب انجام دهند.
وی افزود: اگر در سال‌های گذشته به خوبی می‌توانستیم مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنیم، امروزه بسیاری از معایب اجتماعی وجود نداشت و نیاز آنچنانی به وجود کمپین یا سازمان مردم‌نهاد احساس نمی‌شد اما در شرایط امروزی بهره‌گیری از ظرفیت این سازمان‌ها و کمپین‌ها لازمه توسعه همه جانبه شهر است.
شهردار اردبیل تفکرات فرد محور را مانع توسعه شهر دانست و اضافه کرد: مسیر تربیت شهروند توسعه‌یافته از آسفالت نبوده و از سینما و هنر می‌گذرد، چرا که پیش‌زمینه شهر انسان‌محور وجود شهروندان توسعه‌یافته است.
وی ادامه داد: نمی‌خواهیم بگوییم شهرداری به طور کامل به مسئولیت اجتماعی خود عمل می‌کند اما به یقین می‌توان گفت مسئولیت اجتماعی خود را مورد توجه قرار داده و به مأموریت فرهنگی و اجتماعی نیز در کنار فعالیت‌های عمرانی و خدماتی اهمیت قائل است.
لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه امروزه شهرداری اردبیل به حوزه‌های متعدد فرهنگی، هنری و اجتماعی وارد شده است، بیان کرد: امیدواریم همگی برای رسیدن به آرمان‌شهر بر مسئولیت خود واقف شده و با تداوم تعامل و همکاری این امر محقق شود.
وی ادامه داد: از آنجایی که شهر توسعه یافته اهتمام ویژه‌ای را می طلبد وجود کمپین‌هایی همچون کمپین همه با هم سینما که دغدغه‌مند مسائل فرهنگی شهر است، بی‌نهایت ارزشمند است.
شهردار اردبیلگفت: زمانی که ارتقای کیفیت فرهنگی اتفاق می‌افتد، توسعه شهر انسان محور نیز محقق می‌شود و از این رو ضروری است نه تنها تمامی مسئولان بلکه تک تک شهروندان نیز به مسئولیت فردی و اجتماعی خود عمل کنند.
لطف‌اللهیان اذعان داشت: زبان هنر و معجزه سینما در ارتقای کیفیت فرهنگی و اجتماعی شهروندان بسیار موثر است و سینما و تئاتر نیز نقش مهمی را در ارتقای فرهنگی شهروندان دارند.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 289 | تاریخ انتشار : 13 آبان 1397 - 9:01 | 140 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :