استاندار اردبیل گفت: تقویت بخش کشاورزی استان از اولویت‌های مهم بوده و تصمیم‌سازی در حوزه کشاورزی با مشارکت فعالان و کارشناسان کشاورزی گامی برای افزایش تولید ثروت در این بخش و سایر حوزه‌های مرتبط است.

به گزارش شیوابیان: به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در دیدار با اعضای تشکل‌ها و نمایندگان بخش کشاورزی استان اظهار کرد: اگر رشد کشاورزی استان به روال فعلی پیش برود به تولید ثروت منجر نخواهد شد.

وی حل مشکلات اقتصادی و کمک به افزایش درآمدهای مردم را از جمله اهداف مهم دولت عنوان کرد و گفت: برای رفع فقر، تقویت بخش کشاورزی استان از اولویت‌های مهم است چراکه با رفع معضلات توسعه‌ای این بخش، مطمئنا حوزه‌های صنعت و گردشگری نیز منتفع می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان این که فعالان حوزه کشاورزی و نمایندگان این قشر، اشرافیت بیش‌تری نسبت به مسائل دارند خواستار مشارکت با بخش دولتی برای تصمیم‌سازی و کاهش مشکلات کاری کشاورزان شد.

استفاده از روش‌های نوین و بهره‌برداری بهینه از آب‌های زیرزمینی

عاملی در بخش دیگری از سخنانش، مدیریت منابع آبی در مصارف کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با هدف جلوگیری از هدر رفت آب در کشت، باید استفاده از روش‌های نوین و بهره‌برداری بهینه از آب‌های زیرزمینی، مد نظر قرار گیرد.

وی به توزیع بذر و نهاده‌های دامی به عنوان یکی از موضوعات دارای اهمیت در بخش کشاورزی و دامی هم اشاره کرد و مشارکت تشکل‌های کشاورزی در اتخاذ راهکارهای مناسب در این خصوص را مهم برشمرد.

در این دیدار، اعضای تشکل‌ها و نمایندگان کشاورزان استان نیز اهم مسائل و مشکلات موجود را بیان کردند و مساعدت مسؤولان استان به تقویت بخش کشاورزی و رفع موانع تولیدکنندگان این بخش را خواستار شدند.

  پرینت
شناسه خبر : 4282 | تاریخ انتشار : 10 آذر 1400 - 10:38 | 281 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :