مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با تمهیدات انجام گرفته آمادگی کامل برای عبور از فصل زمستان را داریم.

به گزارش شیوابیان، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل، تمهیدات لازم به منظور ارایه خدمات گازرسانی در فصول سرد را اثربخش توصیف نموده و از آمادگی کامل نیروهای امدادی و عملیاتی به منظور عبور از فصول سرد سال خبر داد.

میر سعید سید متین مدیر عامل این شرکت با اعلام آمادگی کامل واحدهای عملیاتی و ستادی جهت گذر از فصول سرد سال، اقدامات این شرکت در رابطه با تأمین پایدار گاز طبیعی برای مشترکین خانگی و صنعتی را بسیار اثر بخش توصیف نمود و گفت : براساس برنامه ریزی ها و با توجه به تجربیات سالهای گذشته با تمهیدات انجام گرفته در خصوص مقاوم سازی و پایداری شبکه های گازرسانی انشاالله زمستان امسال را بدون مشکل سپری خواهیم کرد.

وی به اقدامات شرکت گاز استان اردبیل در خصوص تعمیرات اساسی و اورهال همه ایستگاه های تقلیل فشار گاز اشاره نمود و افزود: با برنامه ریزی های انجام گرفته در طول سال در حوزه تعمیرات و ابزار دقیق برنامه های منسجمی را بمنظور اورهال ایستگاههای تقلیل فشار انجام داده ایم و در موارد ضروری نسبت به تعمیر و تعویض شیرها و تجهیزات، مقاوم سازی تاسیسات گاز به منظور برطرف کردن ایرادات ممکن و ارتقاء ضریب پایداری شبکه ها اقدام شده است.

سید متین به آمادگی همه نیروهای امدادی و عملیاتی برای ارایه خدمات به بیش از ۵۳۰ هزار مشترک و گذر از زمستان اشاره نموده و ادامه داد: شرکت گاز استان اردبیل در حوزه های فنی و امدادی از تمام توان خود در جهت حفظ پایداری شبکه های گاز بهره میگیرد و این مهم زمانی که با همراهی مشترکین در مدیریت مصرف گاز طبیعی همراه باشد، زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین پایدار جریان گاز در اقصی نقاط استان خواهد بود؛ لذا مجدداً ضرورت رعایت دمای رفاه در محیط استفاده از گرمایش گاز مورد تأکید قرار می گیرد.

این مقام مسئول مدیریت مصرف گاز از سوی مشترکین را خواستار شد و افزود: صرفه‌جویی یکی از اقدامات بسیار مهّم است که نیازمند عزم همگانی بوده و هر اندازه مشترکین حضور فعال در مصرف بهینه سوخت داشته باشند به همان اندازه صنایع وابسته به گاز از جمله نیروگاه ها و جایگاههای CNG با محدودیت و قطعی گاز مواجه نخواهند شد.

در پایان مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل مصرف بهینه و ایمن را از مشترکین گاز طبیعی خواستار شد و گفت: در فصول سرد سال شاهد افزایش حوادث مربوط به گاز طبیعی هستیم که عمدتاً ناشی از سهل انگاری و استفاده ناایمن از تجهیزات می باشد که در این راستا علاوه بر فرهنگ سازی استفاده ایمن از گاز طبیعی ، از کلیه مشترکین در استان درخواست کرد بیش از پیش در استفاده از این نعمت خدادادی مسائل ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات استاندارد استفاده نمایند.

گفتنی است استان اردبیل به لحاظ شرایط آب و هوایی جزو مناطق سردسیر و کوهستانی کشور محسوب شده و با زمستانهای سرد و پربرف شناخته می شود.

  پرینت
شناسه خبر : 9650 | تاریخ انتشار : 10 آبان 1401 - 20:19 | 46 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :