“امیر آریش” از کارشناسان جامعه ورزشی و مسئول باشگاه فرهنگی ورزشی مهرتابان در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل شرایط خاصی بوجود آمد که باعث هجمه‌های فروان اقتصادی، فرهنگی، روانی به اقشار مردم استان شد. هرچند فعلا در وضعیت سفید و مهار شده‌ی کرونا ویروس در کشور قرار […]

“امیر آریش” از کارشناسان جامعه ورزشی و مسئول باشگاه فرهنگی ورزشی مهرتابان در گفتگو با خبرنگار ما تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل شرایط خاصی بوجود آمد که باعث هجمه‌های فروان اقتصادی، فرهنگی، روانی به اقشار مردم استان شد.

هرچند فعلا در وضعیت سفید و مهار شده‌ی کرونا ویروس در کشور قرار نداریم، اما بسته‌های حمایتی از طرف دولت برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته شده است که این حمایت‌ها برای ورزش استان نیز مورد نیاز است و این مسئله باید به جد توسط مسئولین ورزش پیگیری شود

وی گفت: فعالیت و سرمایه‌گذاری در مجموعه باشگاههای ورزشی جز مشاغل کم‌درآمد است که امروزه بجای ارایه بسته‌های حمایتی توسط دولت و با درخواست سرپرست اداره ورزش و جوانان استان اردبیل،به عنوان متولی امر باشگاهها مورد تهدید قرار گرفته میشوند .

آریش با بیان اینکه همواره جامعه ورزشی استان دغدغه‌های جدی داشته است، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط حاد جامعه انتظار داشتیم در این دوماه تعطیلی؛ شخصی، داد ستان حقوق و مطالبه‌گر از طرف ما باشد، اما متاسفانه نه تنها هیچ حمایتی از سوی اداره ورزش و جوانان مشاهده نکردیم، بلکه تهدیدهایی را از جانب سرپرست این اداره شاهد هستیم.

سرپرست کنونی اقدامی مثبت در کارنامه خود ندارد

این کارشناس و ورزشی استان بیان کرد: سرپرست کنونی اداره ورزش و جوانان استان اردبیل کسی است که حدود ۲۰ سال بر صندلی معاونت اداره ورزش در سمت های گوناگون چنگ زده و تاکنون هیچ اقدام مثبتی برای ورزش و جامعه ورزشی استان انجام نداده است.

وی گفت: برخی‌ از مدیران ورزشی تهدید و پلمپ شدن را ابزاری برای مطرح کردن خود می‌بیند و هیچ حمایتی از ما نمیکنند و چون هیچ ‌مجمع و اتحادیه ای برای ورزشکاران در استان اردبیل تاکنون تشکیل نشده درخواست های ما همیشه ابتر مانده است.

آریش گفت: برعکس اکثر مشاغل که دارای صنف بوده و اتحادیه‌ای دارند تا از دولت برای دوماه اخیر پیگیر حقوق خود باشند، ما جز سکوت چیزی از سرپرست این اداره مشاهده نکردیم و به شدت از بیتوجهی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان نسبت به وظعیت معیشتی مشاغل ورزشی شاکی هستیم‌.

مدیر باشگاه مهرتابان گفت: انتظار داریم برنامه حمایتی اداره ورزش و جوانان برای صاحبان باشگاههای ورزشی در پسا کرونا بررسی و اعلام شود و بنده بعنوان کوچکترین عضو جامعه ورزشی به قطعیت میتوانم بگویم که وضعیت اداره ورزش و جوانان بی سرسامان و آشفته است و سرپرست فعلی جز در دخالت در عزل و نصب ها هیچ اقدامی برای توسعه ورزش انجام نداده است.

آریش با بیان این که بیش از چند صد باشگاه ورزشی خصوصی (چه بدنسازیص و چه باشگاههای دیگر )در استان در حال فعالیت میباشند گفت :اکثر این باشگاهها و مربیان اینها تنها منبع در آمد خود را در این دو ماه از دست داده اند و انتظار دارند نمایندیشان از هم اکنون به فکر بعد کرونا برای جبران حداقل بخشی از خسارتهای وارده به آنها باشند .

بیشتر این بزرگواران در محلهای استیجاری مشغول به فعالیت هستند که حتی یک درصد از مالکین هم حتی راضی به کم شدن اجاره بها در این دو ماه نشده اند.

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مهرتابان تصریح کرد: بصورت سازمان یافته شاید ۳۰ هزار نفر ورزشکار در استان داریم اما مدیریت این مجموعه اسیر سیاسی بازی شده و کمتر فرد لایقی برای مدیریت معرفی شده، انگار در استان اردبیل قحط الرجال است.

مسئول باشگاه مهرتابان افزود: ما بعنوان بخش خصوصی هیچ حمایتی تاکنون از این اداره کل مشاهده نکردیم، هرچند می‌توانیم در توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان سهیم باشیم اما چون کلا به فراموشی سپرده شده‌ایم، پروسه طولانی اداره ورزش و جوانان، انگیزه ها را برای این کار کمتر کرده است.

وی ضمن امیدواری بر ریشه کن شدن این بیماری و برگشت به روال عادی زندگی افزود: بنده در مقابل دریای بزر‌گ جامعه ورزش حتی قطره ای نیستم و اگر جسارتی کردم از تمامی ورزشکاران و پیشکسوتان پوزش میطلبم.

خدایا چنان کن سر انجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

  پرینت
شناسه خبر : 808 | تاریخ انتشار : 24 فروردین 1399 - 14:04 | 337 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : شیوا نوری