استاندار اردبیل گفت: توجه همزمان به معیشت و اقتصاد روستاها در کنار توسعه و آبادانی آن، مانع مهاجرفرستی و ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها می‌شود

به گزارش شیوابیان،سیدحامد عاملی عصر امروز در نشست با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: علاوه بر توسعه و آبادانی روستاها باید به‌طور همزمان به معیشت و اقتصاد روستاها هم توجه گردد تا مانع مهاجرفرستی و ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها شود.

وی افزود: بنیاد مسکن از جمله نهادهای انقلابی است که در تمام دوران‌های حساس که مردم نیاز به کمک جهادی داشته‌اند، وارد عمل شده و در حال حاضر هم می‌تواند علی‌رغم وجود محدودیت‌ منابع، در حوزه رونق اقتصاد روستایی نیز ماموریت‌هایی را انجام دهد.

استاندار اردبیل ادامه داد: توجه به تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای رونق اقتصادی ضروری بوده و خواستار ورود بنیاد مسکن به این موضوع هستیم.

عاملی بیان کرد: باید تلاش شود تا برکات نهاد بنیاد مسکن همواره حفظ گردد چراکه ویژگی جهادی بودن، این نهاد را متمایز کرده و در هر نقطه که محرومیت وجود داشته، بنیاد مسکن به‌صورت جهادی و ایثارگرانه عمل کرده است.

اجرای طرح هادی در تمام ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور

 حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این نشست با اشاره به بازسازی واحدهای فرسوده در روستاها گفت: تلاش می‌شود بافت‌های گردشگری و کاربری‌های کشاورزی در این بازسازی‌ها حراست گردد.

وی افزود: طرح هادی در تمام ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار اجرا شده و در بیش از ۵۰ درصد روستاها نیز طرح هادی تجدید اجرا شده است.

روحانی‌نژاد تصریح کرد: در کنار عمران روستایی خانه‌های روستاییان، ۵۲ درصد از واحدهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز نوسازی شده است.

آغاز احداث ۳۳۰ واحد در شهرک اندیشه اردبیل

گفتنی است؛ با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل، کلنگ احداث ۳۳۰ واحد در شهرک اندیشه اردبیل بر زمین زده شد.

احداث این ۳۳۰ واحد مسکونی در شهر اردبیل، مربوط به پروژه احداث ۸۹۰ واحد طرح جهش تولید مسکن است.

  پرینت
شناسه خبر : 4442 | تاریخ انتشار : 16 آذر 1400 - 20:21 | 287 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :