به گزارش سایت خبری «شیوا بیان »،حمید لطف اللهیان پیش از ظهر جمعه در نشست مشترک با اعضای خانه فرهنگ و هنر اردبیل و انجمن ادبی حافظ عنوان کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر نتیجه مشارکت و پشتیبانی هنرمندان و فرهیختگان از مجموعه مدیریت شهری است. وی افزود: هنرمندان ویژگی خاصی در بیان حقایق جامعه […]

به گزارش سایت خبری «شیوا بیان »،حمید لطف اللهیان پیش از ظهر جمعه در نشست مشترک با اعضای خانه فرهنگ و هنر اردبیل و انجمن ادبی حافظ عنوان کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر نتیجه مشارکت و پشتیبانی هنرمندان و فرهیختگان از مجموعه مدیریت شهری است.

وی افزود: هنرمندان ویژگی خاصی در بیان حقایق جامعه از منظر هنر داشته و مسائلی که مربوط به مدیریت شهری است را به طور واضح و مؤثر بیان می‌کنند، از این رو حضور هنرمند در مدیریت شهری یک غنیمت بوده و به مطالبات این قشر باید به دیده فرصت توجه کرد.

شهردار اردبیل با تأکید بر اینکه برای توسعه فرهنگی شهر بایستی از مسیر فرهنگ و هنر عبور کرد، یادآور شد: مجموعه شهرداری و شورای شهر اردبیل در چهار سال اخیر توسعه فرهنگی را مقدم بر توسعه عمرانی دانسته و با توجه به اینکه یک نهاد تخصصی فرهنگی نبوده و به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی شناخته می‌شود با مشارکت و پشتیبانی هنرمندان شهر اقدامات متعدد فرهنگی را در سطوح مختلف شهر عملیاتی ساخته است.

لطف‌اللهیان ضمن قدردانی از حضور هنرمندان در عمارت شهرداری اردبیل و حفظ تعامل مستمر با مسئولان مدیریت شهری، گفت: هرنوع ساختارشکنی و تغییر رویه با مقاومت مواجه است و با وجود اینکه در سالیان اخیر با موانعی زیادی مواجه بودیم اما با موفقیت توانستیم با مشارکت و تشویق هنرمندان به توسعه فرهنگی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: مقدمه توسعه فرهنگی تربیت انسان‌های توسعه یافته است و این موضوع به عنوان دغدغه اصلی مدیریت شهری محسوب می‌شود.

لطف اللهیان تصریح کرد: ایجاد پیاده راه عالی قاپو و یا توسعه شورابیل در محور سلامت محور یک ساختارشکنی و تغییر رویه بود هرچند در ابتدا گلایه‌هایی در این خصوص وجود داشت اما امروز شهروندان با علاقه و اشتیاق خود نشان دادند که مطالبات و نوع نگرش با تغییراتی نیز همراه شده است.

شهردار اردبیل ادامه داد: شهروندان با نگاه مسئولانه در پی توسعه فرهنگی شهر هستند و مجموعه مدیریت شهری نیز با اهتمام ویژه سعی در پیشبرد این اهداف دارد.

لطف اللهیان با تاکید بر نهادینه کردن مشارکت هنرمندان و بهره گیری از ایده‌های هنری آنها در مدیریت شهری، افزود: در سال‌های اخیر همکاری هنرمندان با شهرداری به مراتب بیشتر شده است که برای نمونه ارسال بیش از ۲۰۰ قطعه عکس و ۸۰ فیلم به جشنواره فیلم و عکس «شورابیل» در روزهای اخیر نشانگر مشارکت ویژه هنرمندان در برنامه‌های توسعه شهری است‌.

 

  پرینت
شناسه خبر : 692 | تاریخ انتشار : 30 آذر 1398 - 8:59 | 153 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :