مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی موزه‌ ها، از این فرصت در راستای تکمیل طرح‌ های نیمه ‌تمام در مجموعه جهانی شیخ صفی ‌الدین اردبیلی استفاده شد.

به‌گزارش شیوا بیان، نادر فلاحی در بازدید از روند پیشرفت پروژه طرح توسعه بازارچه صنایع‌دستی اردبیل اظهار کرد: تعطیلات کرونایی موزه‌ها برای ما فرصتی شد تا بتوانیم تمام کارهای ناقص را در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تکمیل و پروژه‌های جدیدی را برای اعتلای هر چه بیشتر این میراث باشکوه تعریف کنیم.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: طرح توسعه بازارچه صنایع‌دستی این مجموعه از جمله پروژه‌هایی بوده که در فرصت کرونا عملیاتی و اجرایی شده است.

او با اشاره به دیگر طرح‌های در حال اجرای در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی بیان کرد: اجرای آجرفرش صحن شهیدگاه و مرمت‌های اساسی در بخش‌های مختلف مجموعه برخی از اقدامات ایام اخیر بوده است.

فلاحی از اجرای عملیات مرمتی و روغن‌کاری گره‌چینی‌های فاخر مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی خبر داد و افزود: این تزئینات که قدمتی بیش از چهار صده دارد، در سال‌های اخیر مرمت و روغن‌کاری شد که این فرآیند به‌طور مداوم در حال  انجام است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت افزایش سرعت عملیات عمرانی و مرمتی در مجموعه میراث جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی افزود: امسال تلاش و جدیت بر این است تا طرح‌های در دست اجرادر این مجموعه را تکمیل کنیم.

  پرینت
شناسه خبر : 3002 | تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 13:15 | 140 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :