مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از احداث و تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در نیمه اول سال جاری خبر داد

به گزارش شیوابیان، محمد اهلی در جریان بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از معضلات زیست محیطی شهرک صنعتی اردبیل(۲)، تکمیل ظرفیت فاز اول تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی بود که برای حل این مشکل، اجرای مدول دوم آن در سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

وی با بیان اینکه این پروژه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پروژه هایی است که در شرکت شهرک های صنعتی اجرا می شود خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است که در حال حاضر، اجرای ابنیه آن به طور کامل به پایان رسیده و نصب تجهیزات الکترو مکانیکال آن با پیشرفت بالای ۸۰ درصدی در حال اجرا است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: برای اجرای این پروژه از تمامی ظرفیت ها و اعتبارات داخلی، استانی و ملی استفاده شده است که تخصیص این اعتبارات با همت و مساعدت استاندار اردبیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی محقق شده است.
اهلی ظرفیت حال حاضر مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل۲ را ۲۵۰۰ مترمکعب در روز برشمرد و افزود: با بهره برداری از مدول دوم، ظرفیت پالایش پساب خروجی واحدهای تولیدی به دو برابر کنونی افزایش یافته و به ۵۰۰۰ مترمکعب در روز خواهد رسید.
وی در ادامه افزود: احداث تصفیه خانه در شهرک های صنعتی از جمله برنامه های این شرکت برای کاهش معضلات زیست محیطی واحدهای تولیدی است که البته احداث این تصفیه خانه ها منوط به داشتن ظرفیت کافی و انجام مطالعات فنی است.

  پرینت
شناسه خبر : 8383 | تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1401 - 14:02 | 223 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :