به گزارش شیوا بیان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، کلیم الله وثوقـی در بازدید از شرکت های حمل ونقل شهرستانهای گرمی و پارس آباد با بیان اینکه این میزان کالا و بار در ۹ ماه گذشته جابجا شده گفت: ۲۲۸ هزارو ۶۶۲ برگ بارنامه نیز در این مدت صادر شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است افزود: بیشترین کالای استان از شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد و نمین جابجا شده است.  

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل محصولات کشاورزی، سیمان، آب معدنی، انواع چوب و سوخت را عمده کالاهای جابجا شده استان در مدت یاد شده دانست و گفت: حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش قدردانی کرد و گفت: وضعیت حمل ونقل کالا و بار کاملا عادی و روان است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با ۷ هزارو ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان را یادآور شد و تصریح کرد:۱۱ هزار و ۴۰۰ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.

وثوقی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا کلیه اقدامات لازم و پروتکل های بهداشتی به شرکت های حمل ونقل کالا و مسافر ابلاغ شده و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت می شود افزود: در ۹ ماه گذشته با تلاش شبانه روزی فعالان عرصه حمل ونقل میزان جابجائی کالای استان ۱۰ درصد افزایش یافته است.. 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه برعملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می شود و مردم ،رانندگان و صاحبان کالا می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.