اردبیل- مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: بیش از یک میلیون و 75 هزارنفر مسافر در استان جابجا شده است.

به گزارش شیوا بیان،کلیم اله وثوقی از جابجایی یک میلیون نفر مسافر در استان خبر داد و گفت: این میزان جابه جایی در مقایسه با ۱۰ ماه سال قبل که یک میلیون و ۷۳۱ هزارنفر مسافر بود ۳۷ درصد کاهش نشان می دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با بیان اینکه این میزان جابجایی مسافر در قالب ۲۱۷ هزار و ۳۲۶ مورد سفر انجام شده تصریح کرد: در تعداد سفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۴۸ هزار و ۱۰۳ سفر بود شاهد کاهش ۱۲ درصدی هستیم.

عضو شورای اداری استان اردبیل از فعالیت ۵۴ شرکت مسافری در استان اردبیل خبر داد و گفت: از این تعداد مسافر ۴۵۲ هزار نفر با وسیله نقلیه اتوبوس،۱۱۲ هزار نفر با مینی بوس و ۵۱۰ هزار نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابه جا شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بلیط مسافران اتوبوس ها پس از استعلام کد ملی و اطمینان از سلامت آنها صادر می شود تصریح کرد: مسئولان شرکت های مسافربری قبل از صدور بلیط باید وضعیت کرونای مسافر را از طریق ارسال کدملی وی به سامانه سروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) استعلام می کنند.

وثوقی افزایش ۲۰ درصدی صدور بلیط اینترنتی را یادآور شد و افزود: وضعیت سلامت مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از استعلام و در صورت سالم بودن بلیط صادر می شود.

وی با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حوزه حمل و نقل مسافر تصریح کرد: درجهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا ناوگان های حمل ونقل عمومی و ترمینال ها بطور مرتب درحال ضدعفونی و گندزدایی است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل با اشاره به فعالیت هزار و ۱۱۰ دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل گفت:۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت ها و رانندگان را از طریق سامانه ۱۴۱ به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

  پرینت
شناسه خبر : 2567 | تاریخ انتشار : 09 بهمن 1399 - 12:28 | 291 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :