جامعه بازار پرچمدار مطالبات استان/عملکرد استاندار اردبیل رضایت بخش است « سعید ایرانی جم» رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان اردبیل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هفته نامه «شیوا اردبیل» اظهار کرد: چنانچه کاندیداهای لیست بازار در یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی منتخب شوند، جامعه بازار مطالبات و مشکلات استان را به نمایندگان […]

جامعه بازار پرچمدار مطالبات استان/عملکرد استاندار اردبیل رضایت بخش است

« سعید ایرانی جم» رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان اردبیل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هفته نامه «شیوا اردبیل» اظهار کرد: چنانچه کاندیداهای لیست بازار در یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی منتخب شوند، جامعه بازار مطالبات و مشکلات استان را به نمایندگان دیکته کرده و بطور مداوم پیگیر عملکرد آنها خواهند بود.

وی در خصوص نقش و مشارکت اعضای بازار در انتخابات ادوار گذشته گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی به دلیل اینکه بازار، صنفی بی تفاوت در مسایل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور نباشد در این راستا نقش پررنگی را ایفا کرده است.

رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان گفت: جامعه بازار بیش از 10سال است که با اخذ مجوز سیاسی از استانداری اردبیل در کنار سایر احزاب و تشکل‌ها فعالیت و مشارکت سیاسی خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه بازار یک تشکل صنفی است نه حزبی، گفت: اگر چه در جامعه کنونی دو گرایش سیاسی اصلاحات و اصولگرایی نقش پررنگی در فعالیت‌های سیاسی ایفا میکنند و افراد خاصی در این حزب‌ها فعالیت دارند، اما بازار متعلق به اصناف است و تابع حزب و تشکل خاصی نیست.

فعالان سیاسی مشاوران جامعه بازار باشند

ایرانی جم ضمن دعوت از کسانی که علاقه به مشارکت سیاسی اجتماعی دارند بیان کرد: کسانی که میخواهند در امور و مسائل سیاسی اردبیل فعالیت کنند، می‌توانند به جمع جامعه اصناف و بازاریان بپیوندند، هرچند ممکن است این افراد از اصلاحات، اصولگرایان و یا افرادی فراجناحی باشند.

 

ایرانی جم همچنین ادامه داد: جهت تحقق اهداف عالیه در سطح استان  و اینکه جلسات برگزار شده توسط این صنف خروجی مثبت داشته باشد، از کسانی که علاقه به فعالیت سیاسی دارند دعوت میکنیم همراه ما باشند تا با حداقل خطا نتایج و رفت و تخصص بیشتر در عملکرد داشته باشیم. اعضای این جامعه تاکنون به بیش از ۳۰۰ نفر متشکل از پزشکان، مهندسان، فرهیختگان، نمایندگان اصناف، اصحاب رسانه و …. رسیده  است .

 

 

 

حضور ۳ نفر در لیست بازار قطعی است

رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان در خصوص چگونگی ارایه لیست تصریح کرد: ما در آغاز کار فراخوان خواهیم زد تا کسانی که شایسته هستند و خود را کاندیدای توانمندی می‌دانند؛ احصا و بعنوان گزینه قبول خواهیم کرد تا در مسجد جامع بازار و با حضور  ارزیابان آنها را مورد بررسی قرار دهیم

ایرانی جم ادامه داد: بعد از اتمام ثبت نام به تمامی ثبت نام کنندگان با خرد جمعی و هم افزایی کسانی را که شاخص های بالاتری دارند را انتخاب کرده  و برای هر کدام نیم ساعت زمان اختصاص داده تا خود و برنامه هایشان را معرفی کنند.

وی گفت: با جمع‌بندی نمرات ارزیابان در مورد شاخص‌های هر کاندیدا اعضای منتخب لیست مشخص و نفرات نهایی با معدل بالا انتخاب میشوند (در نهایت ۶ نفر ) تا در نهایت سه نفر در لیست بازار قرار خواهند گرفت.

کاندیداها آماده پاسخگویی به جامعه بازار باشند

رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان استان تصریح کرد: کسانی که میخواهند در لیست بازار قرار گیرند بایستی به مشکلات و مسائل استان کاملا واقف باشند و به سوالهای ارزیابان پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: سابقه درخشان، مدرک تحصیلی، سوالات با ضریب مشخص، فن بیان از جمله شاخص های انتخاب این لیست است . سوالات  برای تمامی کاندیداها کاملا مشترک و زمان پاسخگویی دقیق و مشخص است برای هر سوال ۴ دقیقه زمان و ۵ نمره در نظر گرفتیم که داوطلبان بایستی مهارت مدیریت زمان را داشته باشند و چنانچه نتوانند زمان را مدیریت کنند نمره متفی تعلق خواهد گرفت.

وی گفت: در نهایت ارزیابها به دو بند نهایی از جمله فن بیان و حسن شجاعت و توانمندی نمره خواهند داد.  لازم به توضیح است در هر جلسه ۳ نفر صحبت خواهند کرد . احتمالا ۸ جلسه لازم داریم و هر ارزیابی که بطور میانگین در ۶ جلسه حاضر باشد ارزیابی آن در کل مورد قبول واقع است و کسانی که غیبت داشته باشند ارزیابی آنها مورد قبول  واقع نخواهد شد.

رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل با بیان اینکه شاید امروزه بر فعالیت محدود و دکه‌ای صنف‌ها و احزاب انتقاداتی وارد شود و بگویند که این تشکل و حزب‌ها صرفا در زمان انتخابات پای کار می‌آیند، اما بازار به عنوان یک تشکل فراجناحی قصد دارد در تمام سال فعالیت پررنگ داشته و مطالبه گری کند.

وی گفت: اگر لیست ما در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی منتخب شود طی یک جلسه ای، این منتخبین را به مسجد جامع دعوت کرده  و مطالبات،خواسته‌ها و نیازهای استان را به آنها دیکته خواهیم کرد. این مطالبات توسط خواص شهر ارایه شود و بعد از ۶ ماه منتخبین بایستی  نخستین  گزارش را در مورد تحقق آنها ارایه کنند و موظف به پاسخگویی هستند.

ایرانی جم ادامه داد: از آنجایی که معمولا نمایندگان بصورت تیمی کار می‌کنند ما نمی‌ دانیم کدامیک بیشترین و بهترین علملکرد را دارد و این نقطه ضعف ای برای ارزیابی عملکرد نمایندگان است.

وی هدف از ارایه لیست بازار را انتخاب اصلح،  همراه با مشاوره و مشارکت بازاریان و اقشار مختلف مردم دانست و بیان کرد: وقتی بزرگان و فرهیختگان شهر به جد پیگیر خواسته های مردمی باشند، نمایندگان نیز دنبال مطالبات خواهند رفت و چون به ما بعد از ۶ ماه گزارش عملکرد خواهند داد و نهایتا اگر یک نفر از مجموع سه نفر منتخب نتوانست در راستای تحقق اهداف ما قدم بردارد از نظر ما مردود شده و در دوره های بعدی هیچ حمایتی نخواهیم کرد.

وی گفت: طبیعتا مردم از بازار انتظار دارند و جامعه بازار بعنوان تشکلی مهم نقش اساسی در توسعه استان خواهد داشت. در زمان ثبت نام از کاندیداها بمنظور حمایتی نداریم ولی  بعد از قطعی شدن لیست بهمراه منتخبین بازار، کاندیداها را در مساجد، تکایا، و روستاها در امر تبلیغات همراهی کرده و با مردم به گفتگو خواهیم پرداخت.

استاندار اردبیل جهادی عمل میکند

رئیس جامعه اصناف و بازار اردبیل با اشاره به عملکرد رضایت استاندار اردبیل بیان کرد: مهندس بهنام جو فردی تلاشگر و جهادی است و در چند موردی که پیگیر مسائل بودیم توانسته بخوبی پاسخگوی مطالبات جامعه بازار باشد و از آنجایی که خود استان حاشیه و نارسایی های زیادی دارد این تلاش ها قطعا در بلند مدت نتیجه بخش خواهد بود.

وی گفت: استاندار اردبیل همواره ما را در ارایه مطالباتمان از مدیران دستگاههای اجرایی همراهی میکند و متقابلا ارزیابی عملکرد یک مدیرکلی در پاسخ به سوالات بازار به وی ارایه می شود.

جامعه بازار پرچمدار مطالبات استان است

ایرانی جم  با بیان اینکه مردم‌ از بازار انتظاراتی دارند و وجود یک مرجع مطالبه گر  برای استان ضروری است. پس لزوما بازار نیز این پرچم مطالبه‌گری را خارج از تنش های سیاسی برداشته

و با ارتباط مستقیم  با مسئولان و  مدیران مخصوصا مدیران دستگاههای مرتبط با بازار از جمله سازمان صنعت و معدن، میراث فرهنگی و یا شهرداری بیشترین مطالبه‌گری را داشتیم.

وی با اشاره به اینکه  مجوز ما استانی است و ما می‌توانیم دفترهای فرعی در شهرستانها ایجاد کنیم ولی باتوجه به منابع محدود مالی این امر فعلا شدنی نیست.

وی درخصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین در کالاهای اساسی گفت: قطعا این طرح در قیمت بازار موثر خواهد شد و مردم در یک ماه آینده این تاثیر را در سفره های خود خواهند دید و هرکس بگوید هیچ افزایش قیمت نیست باور کردنی نیست.

رئیس جامعه اصناف و بازار اردبیل در خصوص مشارکت رسانه ها بیان کرد: بازار نیازمند حضور رسانه‌ها است چرا که هدف بازار، انتخاب افراد شایسته در مجلس است تا برای تحقق مطالبات استان دفاع کنند و گرفتاری‌های شهر را مرتفع کنند.

وی گفت: ما متعلق به مردم هستیم و از رسانه های استان میخواهیم عملکرد ما را اطلاع رسانی کنند اما متاسفانه صدا و سیما محدودیت دارد.

وی در خصوص عملکرد نمایندگان فعلی استان گفت:نمی شود گفت تمام نمایندگان کار آمد نیستند چون ما مطالبه ای برای آنها تعریف نکردیم پس عملکرد انها نیز تاریک و ابهام آمیز است واین شهروندان هستند که مشخص می‌کنند چه کسی کارآمد است و در همین راستا شهروندان در دوره های بعد هم می‌توانند از روی کارنامه انتخاب کنند تا نماینده ای باسابقه و قدرتمند وارد مجلس شود چرا که وجود نمایندگان یکبار مصرف بازخورد خوبی نخواهد داشت.

 

خبرنگار: شیوا نوری

  پرینت
شناسه خبر : 650 | تاریخ انتشار : 12 آذر 1398 - 11:36 | 341 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :