اردبیل- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل از جایگزینی سوخت CNG ​به میزان 43.6 درصد با سوخت بنزین در منطقه اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، سید حجت مدنی در مورد مصرف سوخت در استان عنوان کرد: میزان مصرف سوخت سی ان جی در ۹ ماه گذشته سال ۹۹ ، به مقدار ۱۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۹٫۵ % ( نه و نیم درصد ) افزایش داشته است .

مدنی افزود: با مصرف سی ان جی در استان در این مدت ، صرفه جویی در بنزین موتور به میزان ۱۶۶ میلیون لیتر بوده و سوخت CNG ​به میزان ۴۳٫۶ درصد( چهل و سه و شش دهم درصد)جایگزین سوخت بنزین شده است.

وی ادامه داد: با این جایگزینی در ۹ ماه گذشته سالجاری​، بالاترین میزان سبد سوخت سی ان جی  منطقه از بدو راه اندازی جایگاههای CNG در استان ​، رقم خورده است.

مدیر منطقه اردبیل با اشاره به اینکه سوخت سی ان جی سوخت پاک و راهکاری مناسب در جهت حفظ سلامت محیط زیست می باشد ، تاکید کرد : در نواحی بیله سوار ، پارس آباد و مشگین شهر مصرف سوخت سی ان جی نسبت به سوخت بنزین پیشی گرفته و سهم سبد سوخت سی ان جی در این نواحی بیش از ۵۰درصد می باشد که در نوع خود در منطقه کم نظیر است . 

شایان ذکر است که منطقه اردبیل دارای ۷۰ باب جایگاه عرضه سوخت سی ان جی می باشد که روزانه به مقدار ۶۰۰ هزار متر مکعب سوخت CNG ​در استان توزیع می گردد 

 

  پرینت
شناسه خبر : 2357 | تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 20:11 | 70 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :