جعفرآباد- جشن بعثت پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) با حضور گسترده عاشقان پیامبر رحمت و مهربانی در مسجد صاحب الزمان (عج) جعفرآباد مغان برگزار شد.

به گزارش شیوا بیان ،حجت الاسلام طالبی امام جمعه جعفرآباد مغان در این مراسم با تبریک عید مبعث، عنوان کرد: رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) پیام آور معنویت، ایمان، حقیقت، آزادی، زهد ورزی و عدالت پیشگی و همه ارزش ها و فضایل اخلاقی و انسانی است.

وی افزود: بعثت حضرت نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بزرگترین حادثه تاریخی بشریت می‌باشد که پیامبر بزرگ اسلام رسالت جهانی خود را آغاز می‌کند.

طالبی با بیان اینکه بعثت رستاخیز بزرگی است که در تاریخ به وقوع پیوسته است و پیامبرگرامی اسلام هدف از این رسالت و رستاخیز عظیم را چنین فرموده است: « إنَّما بُعِثتُ لاُتَمِّمَ مَکارِمَ الخلاقِ » براستى که من براى به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده ام.

امام جمعه جعفرآباد با اشاره به اینکه جامعه اسلامی امروز نیازمند است تا هرچه بیشتر خود را با آنچه حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) از مسلمانان انتظار و توقع داشتند تطبیق دهد، گفت: جشن مبعث فرصتی برای تعمق و تامل بر سیره و رفتار و مبانی اخلاقی پیامبر گرامی اسلام در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی است.

طالبی افزود؛ پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) در ۲۷ رجب از طرف پروردگار رسالتی سنگین را برای هدایت مردم بر عهده گرفتند. بدینسان محمد امین(صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان آخرین فرستاده حق انتخاب شدند تا مسیر مستقیم و درست را به جهانیان نشان دهند.

امام جمعه جعفرآباد مغان گفت: پیامبر رحمت و مهربانی در دورانی به پیامبری برگزیده شدند که جهل و نادانی بر بشر سایه افکنده بود و نه تنها شبه جزیره عربستان بلکه بسیاری از سرزمین های دیگر در گمراهی به سر می‌بردند.

  پرینت
شناسه خبر : 2713 | تاریخ انتشار : 21 اسفند 1399 - 18:56 | 370 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : مهرداد عاصمی