با توجه به کاهش 40درصدی بارش ها در سال آبی جاری و احتمال بروز تنش آبی در کشور ، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان اردبیل جلسه ای اضطراری برگزار کرد.

به گزارش شیوا بیان، به دنبال تشکیل ستاد پایش تنش آبی در این شرکت ،جلسه ای به همین منظور با حضور مهندس سلطانی مدیر عامل شرکت برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس علیرضانعمت سلطانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای گذر از تنش آبی تابستان ۱۴۰۰ گفت :برگزاری مانور دیزل ژنراتور ، مانور تانکرهای آبرسانی ، شناسایی روستاهای مواجهه با تنش آبی ،رصد تماس های مردمی از سامانه۱۲۲ و برقراری کشیک همکاران در ستاد و شهرستان ها تا پایان تابستان از اقداماتی است که در این شرکت صورت پذیرفته است.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل ضمن تشریح برگزاری مانورهای دیزل ژنراتور، هدف از برگزاری این مانورها بررسی وضعیت دیزل ژنراتورها برای تامین برق تاسیسات در مواقع قطع برق عنوان نمود و افزود: در این راستا دستورالعمل بهره برداری از دیزل ژنراتور ها به امورات آب و فاضلاب شهرستان های تابعه ابلاغ شده است.

مهندس نعمت سلطانی وضعیت آبرسانی به روستاها و اقدامات انجام شده در روستاهای دارای تنش آبی را حوزه خدمت خود را تشریح نموده و برنامه های آتی برای کاهش تنش آبی در این روستا ها را ارائه نمودند.

سپس مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل با اشاره به کاهش بارندگی در سال آبی جاری اظهار داشت:چندین روستا در استان اردبیل با تنش آبی مواجه هستند که برای تک تک این روستاهای پروژه های آبرسانی تعریف شده است که در صورت تخصیص اعتبارات با آمادگی همکاران در ستاد و امور آبفا شهرستان ها به سرعت اجرا می گردند.

وی همچنین ضرورت همکاری تمام ارگانها،نهادها، بخصوص ظرفیت سپاه و بسیج استان برای کمک به آبرسانی سیار به روستاهای دارای تنش آبی تاکید کرد و افزود امیدواریم با کمک بسیج سازندگی و سپاس حضرت عباس (ع) استان بتوانیم با کمترین مشکل به مناطق و روستاها دارای مشکل کم آبی با تانکرهای آبرسانی سیار خدمات رسانی کنیم.

وی قطعی برق را عاملی برای مواجه شدن مردم با قطع آب عنوان نمود و تصریح کرد : برای مواجه نشدن با قطع آب و برق مردم بایستی مصرف آب و برق را مدیریت کنند زیرا کمبود آب منجر به ایجاد اختلال در تولید برق و در نتیجه قطع برق مشترکین خواهد شد و و قطع برق تاسیسات نیز آبرسانی به مشترکین را با اختلال و قطعی مواجه خواهد نمود.

  پرینت
شناسه خبر : 3212 | تاریخ انتشار : 17 تیر 1400 - 10:29 | 256 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :